Sygic odhalí největší chybu, která se dá udělat na dálnici

Sygic upozornění jízda v protisměru dálnice

Autoři mapové a navigační aplikace Sygic oznámili novinku, která má potenciál předejít velkým škodám na majetku a také zraněním či úmrtím za volantem. V nástroji začne v EU, USA a Kanadě fungovat automatické a hlavně rychlé upozornění na jízdu v protisměru na dálnicích. Tedy na situaci, která může pro provinilce i další a nic netušící účastníky provozu skončit velmi špatně. Aplikace bude na vzniklé nebezpečí upozorňovat obě tyto skupiny řidičů.

Sygic GPS Navigation & Maps
Sygic GPS Navigation & Maps

„Pokud vozidlo nebo smartphone využívající tuto službou vjede na dálnici v protisměru, systém v rámci sekund upozorní řidiče daného vozidla a ostatní dotčené účastníky silničního provozu, kteří ho používají, na nebezpečnou situaci. Upozornění se může uživatelům zobrazit už do 10 sekund po rozpoznání nebezpečí,“ přibližuje Sygic v tiskové zprávě nový nástroj, který využívá data od společnost Bosch.

Sygic upozornění jízda v protisměru dálnice ukázka

Funkce pracuje online a v reálném čase varuje řidiče před riziky. Je zdarma v aplikaci pro iOS i Android a uživatelé ji mohou kdykoliv deaktivovat. Na evropských dálnicích je podle průzkumů každý rok zaznamenáno zhruba 4 500 nehod, které jsou způsobeny jízdou v protisměru. Ve Spojených státech pak při takových nehodách zemře v průměru několik lidí denně.

Kolikrát jste zažili jízdu v protisměru na dálnici?

Zdroj: TZ

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)