Sygic nabízí novou funkci – displej v prostoru

sygic-hud

Mobilní navigace nám slouží již nějaký ten pátek, pomáhají nám vyhledat nejlepší a nejrychlejší cestu do našeho cíle. Problém však nastává ve chvíli, kdy nemáme držák, který bude mobilní zařízení s navigací držet v prostoru předního skla. Jistě, situace jde vyřešit i jinak, ale ne již zcela bezpečným způsobem.

sygic-hud

Přesně na to mysleli vývojáři, kteří mají na svědomí navigaci Sygic a přispěchali s originálním řešením. V nové verzi přinášejí funkci HUD, neboli Head-Up Display. Tato funkce nám zobrazí nejdůležitější informace ve výrazné barvě, jako jsou nejbližší pokyny, rychlost jízdy či maximální povolená rychlost, na černém pozadí. Vše je zobrazeno invertně, a to z jednoduchého důvodu. Při položení telefonu pod čelní sklo automobilu se nám tyto informace promítnou přímo do prostoru před nás, držící stojánek tedy nebude potřeba. Nutno podotknout, že tato funkce najde praktické využití zejména v noci, kdy bude odraz displeje viditelný.

Screenshot_2013-11-28-17-06-42

HUD je možné zakoupit ve speciálním obchodu Sygicu, který se nachází přímo v aplikaci, a to za cenu 4,49 Euro.

Využijete této nové funkce? Přijde vám cena přiměřená?

David Mysliveček
O Autorovi - David Mysliveček

David je již od mala fanouškem nových technologií. Začátky s telefony se nesly v duchu iPhone 3G. Po představení Galaxy S3 si však našel cestu… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (26)