SwiftKey Neural Alpha: Klávesnice, která odhadne vaše myšlenky

swiftkey neural

Někdy má člověk pocit, že smartphone klávesnice je prostě hloupá. Oproti tomu SwiftKey, oblíbená alternativa k integrované Android klávesnici, se snaží učit ze sociálních sítí, sleduje vaše návyky a vyjadřování. Popularitu si získala právě díky své schopnosti učit se, která se nyní posouvá na ještě vyšší úroveň spolu se SwiftKey Neural Alpha.

Čím se SwiftKey Neural Alpha liší?

Nová aplikace má psaní na smartphonu učinit opět o něco jednodušší. Pomoci jí k tomu mají umělé neuronové sítě, které by měly samy odhadnout směr vašich myšlenek a vyvarovat se tak otravných chyb a nedomyšlených návrhů. swiftkey neural aplha klávesnice

Umělá neuronová síť je model strojového učení, která se v omezené míře snaží replikovat fungování lidského mozku. Celý proces je samozřejmě podstatně méně složitý než fungování samotných lidských neuronů, přesto jsou tyto systémy využívány v robotice, rozpoznávání řeči a vylepšování počítačů. Jednoduchá umělá inteligence by měla nabízet lepší a logičtější predikci, což může uživatelům pomoci zrychlit už i tak pěkně svižné psaní. A to dokonce bez rizika, že z vás vyleze díky autokorekci pěkný blábol.

Umělá neuronová síť strčí současnou technologii do kapsy

Aktuální SwiftKey, který si v Google Play stáhlo už 1,5 milionu lidí, využívá technologii n-gram a společně s delším časem stráveným jeho používáním, je schopný odhadnout slova poměrně často. Technologie však není natolik chytrá, aby byla schopná pochytit celý kontext konverzace, což zmiňovaná umělá neuronová síť dokáže. Průběžně analyzuje celé věty a snaží se pochopit i to, jaký mají slova ve větě vztah mezi sebou.

Inteligentní SwiftKey Neural Alpha jsme vyzkoušeli – co se týče menu a statistik, vše zůstalo při starém. K dispozici jsou opět klasická rozšířená nastavení spolu s informacemi, kolik vám SwiftKey ušetřil času a zbytečných úhozů. Menu je v češtině, což se bohužel o zatímní alfa verzi aplikace říci nedá.

Zatím jen angličtina

V současnosti podporuje nový SwiftKey pouze jazyk anglický, podobně jako u originální klávesnice se brzy dočkáme jazykových balíčků, ve kterých se bude nalézat i naše mateřština. V angličtině funguje SwiftKey opravdu precizně a psaní bylo už od prvního spuštění naprosto bezchybné. Kromě jazyků přibudou i nová témata, prozatím je SwiftKey Neural vybaven pouze dvěma, a to zbrusu novou ohnivě fialovou a důvěrně známým modro-šedým vzhledem Carbon.

Novou klávesnici si můžete zdarma stáhnout z Google Play a stejně jako my doufat, že čeština se v menu objeví už brzy.

SwiftKey Neural Alpha
SwiftKey Neural Alpha

Zdroj: Gizmodo.

Johanna Kovaczicz
O Autorovi - Johanna Kovaczicz

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)