Světový rekord padl, elektromobil Tesla ujel přes 700 km na jedno nabití

Tesla_Model_S_P85D

Chytrá auta pomalu začínají komunikovat vlastní řečí s mobilními telefony. Nejen, že samotný Google představil vlastní řešení Android Auto, ale i některé z moderních aut lze do určité míry sledovat či řídit mobilním telefonem. Jedním z nich je i Tesla Model S, který jste si mohli naživo osahat a vyzkoušet na Alza Android RoadShow 2015. Právě automobil Tesla Model S P85D, který je poháněn jen a pouze elektrickou energií, nyní překonal světový rekord v dojezdu elektromobilů. Nová hodnota činí necelých 729 kilometrů, což je jistě úctyhodný výkon, za který se nemusí stydět ani automobily se spalovacím motorem. Celá záležitost má však jeden háček, který nemusí být úplně patrný.

liftago tesla android roadshow

Ačkoliv hodnota přes 700 km vypadá skvěle a možná některé z vás ještě více nahlodá k nákupu tohoto skvělého vozu, není to úplně reálně dosažitelná hodnota. Tento dojezd byl totiž zaznamenán jízdou, která se běžnému provozu takového vozu hodně vzdaluje. Průměrná rychlost jízdy totiž činila 39 km/h, cesta byla navíc pečlivě naplánována tak, aby zde nebyla žádná velká převýšení. Samotní řidiči se rovněž vyhýbali prudkým akceleracím a jiným vlivům, které by vybití baterií urychlily. Stále tedy platí, že běžný dojezd automobilu Tesla Model S se pohybuje do 500 km. Tesla ale nelení a stále vylepšuje své technologie tak, aby již za pár let byl i tento nešvar elektromobilů vyřešen.

zdroj: geek.com

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (28)