Menu

SvětAndroida doporučuje: Osm nejlepších klávesnic

Sedm redaktorů Světa Androida sestavilo přehled osmi softwarových klávesnic, které na základě vlastních praktických zkušeností považují za nejlepší. Vzájemná shoda přitom příliš nepanovala – pouze na dvou klávesnicích se shodli vždy dva redaktoři. O to pestřejší je dnešní výběr.

Seznam je seřazen takto:

  1. Podle počtu redaktorů, kteří klávesnici nominovali,
  2. v případě shody podle hodnocení v Android Marketu (od nevyšší známky),
  3. v případě shody podle počtu hodnocení v Android Marketu (více hodnocení = lépe),
  4. v případě shody podle počtu pětihvězdičkových hodnocení.

Smart Keyboard PRO

Smart Keyboard PRO je sice placená, s cenou dvě eura ale patří k těm lacinějším. Navíc je k dispozici i zkušební verze zdarma, takže nemusíte kupovat zajíce v pytli.

Tomáš Očadlý vidí následující klady: “Smart Keyboard používám protože mi nabízí na výběr z několika povedených vzhledů kláves. Velice oceňuji možnost zobrazit si řádek s českými znaky. Vyhovuje mi i velikost a rozložení kláves a možnost stáhnout si jednoduše český slovník. Tato klávesnice obsahuje vše, co potřebuji. V době, kdy jsem klávesnici hledal mi tato vyšla jako nejlepší, ale dá se předpokládat, že v dnešní době bude mít i konkurenty.”

Druhým redaktorem, který je přesvědčen o kvalitách Smart Keyboard, je Pavel Štůsek, který této klávesnici věnoval celou recenzi Smart Keyboard – klávesnice pro ty, na které výrobce zapomněl. Od loňského října se ale přeci jen něco změnilo: “Používal jsem ji na Motorole Milestone (neměla CZ klávesnici, natož český OS) a byla to super klávesnice, jelikož teď vlastním HTC Desire HD, nepotřeboval jsem hledat jinou alternativu, ani vracet se k Smart Keyboard. Klávesnice na Desire HD mi vyhovuje.”

Sami autoři této klávesnice nejvíce zdůrazňují rychlé zadávání textů, podporu mnoha jazyků (češtinu a slovenštinu samozřejmě nevyjímaje), podporu skinů, slovník typu T9 a kompaktní režim.

Smart Keyboard PRO

Smart Keyboard PRO

Smart Keyboard PRO

Smart Keyboard PRO

Smart Keyboard PRO
Dexilog, LLC
Verze4.4.1 (24. 7. 2011)
Velikost1,3 MB
1.5+


48,00 Kč


Zdarma

SwiftKey X (Phone)

Klávesnice SwiftKey X vzbudila značnou pozornost již před rokem, kdy se objevila první veřejná betaverze. Jen během prvního týdne si ji stáhlo sto tisíc uživatelů, což jistě nelze vysvětlit pouhou zvědavostí, ale též svědčí o kvalitách této “klaviatury.” Z naší redakce používají SwiftKey X dva jmenovci – Michal Mátl a Michal Šrajer. První jmenovaný popisuje výhody: “Zatím nejlepší klávesnice, kterou jsem zkoušel. Nabízí komfortní psaní. Můžete si zvolit dva druhy psaní: precizní nebo rychlý. U rychlého typu psaní je korekce chyb bezvadná. Pro pisálky, kteří píšou za chůze, je to neocenitelné. Vyzdvihl bych zde především skvělého průvodce nastavením, kde si zvolíte typ klávesnice (QWERTY, QWERTZ AZERTY atd.), slovník a nastavíte SwiftKey pro použití v systému. Hodně oceníte napojení slovníku na služby jako je Twitter, Facebook, Gmail a SMS. Tím získá klávesnice další slova, která často používáte, a může Vám při psaní nabízet lepší tipy.”

Na klávesnici SwiftKey nedá dopustit ani Michal Šrajer, který o ní říká: “SwiftKey používám už pěkných pár měsíců a nedám na něj dopustit (ostatně i tento text píšu Swiftem :). Dokonce jsem díky této klávesnici začal zase používat telefon k opravdové práci, včetně psaní mnoha (mnoha!) e-mailů.

A co je na SwiftKey tak skvělého? Pro mne to je především skvělé a učící se automatické doplňování slov. Hned při prvním spuštění máte možnost povolit Swiftu, aby se naučil z vašich SMS, e-mailů nebo třeba tweetů, jak píšete. A to nejen na úrovni jednotlivých slov ale také kontextu ve kterých se slova nacházejí. Hned od prvního použití tak klávesnice zná Váš styl a dokáže skvěle doplnit právě psaný text. Postupem času se to pak už jen zlepšuje. Čím více textu napíšete, tím je predikce lepší. A dnes už mnohdy dokáže uhodnout předem celé věty které se chystám napsat. To už je jen krůček k tomu, aby Android odpovídal na e-maily bez mé pomoci :) Jsem za investici do této placené aplikace moc rád. Už se mi určitě mnohokrát vrátila.”

Jak naznačil Michal v poslední větě, klávesnice není zdarma, ale určitě za to stojí. Její cena je přitom 4,03 dolarů (cca 70 Kč), což sice není takzvaně “za hubičku,” ale přičtete-li čas, který při psaní ušetříte, určitě stojí z zvážení.

Také autoři na prvním místě zmiňují propracovanou predikci psaného textu, personalizaci a vyladění stylu podle způsobu psaní uživatele.

SwiftKey X (Phone)

SwiftKey X (Phone)

SwiftKey X (Phone)

SwiftKey X (Phone)

SwiftKey X (Phone)
TouchType Ltd
Verze2.0.5.120 (22. 7. 2011)
Velikost3,1 MB
2.1+


68,36 Kč

Hacker’s Keyboard

Chybí Vám rozložení kláves na kterou jste zvyklí z počítače? Tato klávesnice má samostatnou řadu tlačítek s čísly, interpunkcí na obvyklých klávesách, a šipky. Nechybí ani speciální klávesy jako je Ctrl, Tab či Esc.

Hacker’s Keyboard je užitečné například pokud používáte ConnectBot SSH či jiné terminály, kde se počítá s použitím počítačové klávesnice.

Výše řečené potvrzuje nominace Romana Nepšinského: “Zejména pro tablety je to jasná volba, přináší téměř klasické rozložení jako klávesnice na PC, v češtině tedy i řádek s českými znaky. Díky tomu není potřeba tak často přepínat, navíc funguje multitouch, lze tak např. jedním prstem držet shift a druhým ťukat alternativní znaky. Velmi šikovné jsou i kurzorové šipky (pro pohyb v textu jsou někdy i nezbytné, protože zabudované posouvání kurzoru dotykem může být na malých displejích nepřesné nebo dokonce posunuté – setkal jsem se tím u víceřádkových editačních polí ve webovém prohlížeči).”

Kromě široké funkcionality je pozitivem této klávesnice také fakt, že je nabízena zcela zdarma.

Hacker's Keyboard

Hacker's Keyboard

Hacker's Keyboard

Hacker's Keyboard

Hacker’s Keyboard
Klaus Weidner
Verzev1.20 (21. 6. 2011)
Velikost1,6 MB
2.2+


Zdarma

Klávesnice SlideIT

“Ne náhodou nebyly rekordy v psaní SMS dosaženy na standardních klávesnicích, ale na těch, na nichž se píše tahem prstu,” uvádí obhajobu svého favorita Karel Kilián. “Když jsem si před rokem koupil svůj první smartphone Vodafone 845, psalo se mi na jeho titěrném odporovém displeji opravdu hodně špatně. Zkoušel jsem všechny možné klávesnice, ale každé něco chybělo, nebo naopak přebývalo. Pak jsem narazili na SlideIT a dnes je to jedna z prvních věcí, které instaluji na každý telefon, se kterým musím pracovat. Samozřejmě kromě psaní tahem prstu je možné psát i klasickým “vyťukáváním,” nicméně pak vám pravděpodobně bude stačit jakákoli jiná klávesnice. SlideIT obsahuje sama o sobě velmi slušnou zásobu slov (český slovník samozřejmě nechybí), kterou lze velmi jednoduše dále rozšiřovat. Za největší výhodu proti běžnému psaní považuji fakt, že se nemusíte přesně trefovat do jednotlivých písmenek. SlideIT totiž i z hodně ledabylé křivky často odhadne slovo, které jste chtěli napsat.”

V listopadu jsme této klávesnici věnovali samostatnou recenzi s titulkem SlideIT: Tak trochu jiná klávesnice, kde se dozvíte veškeré informace a zajímavosti.

Autoři programu upozorňují na více než milion spokojených uživatelů, podporu 45 jazyků a mnoho grafických motivů.

SlideIT stojí 4,50 eur (cca 109 Kč), což věru není málo. K dispozici je ale také zkušební verze zdarma, díky které si můžete vyzkoušet, zda za tu cenu stojí.

Klávesnice SlideIT

Klávesnice SlideIT

Klávesnice SlideIT

Klávesnice SlideIT

Klávesnice SlideIT
Dasur Ltd.
Verze4.0.1 (2. 8. 2011)
Velikost2,2 MB
1.5+


108,55 Kč


Zdarma

MultiLing Keyboard

V našem seznamu první klávesnicí zdarma je MultiLing Keyboard, kterou doporučil Roman Nepšinský. Ten shrnul hlavní přednosti shrnul: “Vychází ze systémové klávesnice z OS 2.3 Gingebread, pro češtinu nabízí i QWERTZ rozložení. Na obrazovce zabírá menší plochu než výchozí klávesnice takže se hodí zejména pro QVGA mobily.”

Autoři pak poutají na malou velikost instalačního balíčku, která je jen 766 kB, emoji, smajlíky, rychle dostupný numerický blok, nebo širokou podporu jazyků včetně exotických, mezi kterými lze rychle přepínat.

MultiLing Keyboard

MultiLing Keyboard

MultiLing Keyboard

MultiLing Keyboard

MultiLing Keyboard
Honso
Verze0.47 (30. 7. 2011)
Velikost766 kB
2.2+


Zdarma

Thumb Keyboard (Phone/Tablet)

Vývojáři Thumb Keyboard popisují svou klávesnici slovem “flexibilní.” Představuje dle jejich mínění revoluční a inovativní rozložení kláves, které by mělo přinést jednodušší, přirozenější a pohodlnější psaní.

Z redaktorů Světa Androida ji doporučil Tomáš Očadlý. který je přesvědčen o tom, že zejména na tabletech je prakticky bezkonkurenční: “Tuto klávesnici používám od doby, co se mi do ruky dostal Tablet. Vyzkoušel jsem snad všechny známé klávesnice na tablet, ale tato mi přijde nejlepší. Nabízí totiž změnu layoutu přímo klávesou na klávesnici. Umožňuje přepínat mezi klasickou klávesnici a klávesnicí rozdělenou na dvě poloviny pro pohodlnější psaní na velkém tabletu. Thumb Keyboard je vhodná i na mobilní telefon a to především proto, že si můžete navolit vlastní znaky na klávesnici a tedy například přidat si česká písmenka. Mimo to nabízí i klávesy jako je TAB, který se poměrně často hodí pro přepínání mezi textovými poli formulářů. Za zmínku stojí také kurzorové klávesy.”

Z dalších funkcí jmenujme podporu “multitouch,” rozpoznávání slov, možnost nastavení zkratek, nebo jedenáct grafických témat.

Thumb Keyboard (Phone/Tablet)

Thumb Keyboard (Phone/Tablet)

Thumb Keyboard (Phone/Tablet)

Thumb Keyboard (Phone/Tablet)

Thumb Keyboard (Phone/Tablet)
Beansoft
Verze4.3.2 (1. 8. 2011)
Velikost7,2 MB
2.2+


42,21 Kč

iPhone Keyboard Emulator FREE

Že je klávesnice iPhone podařeným kouskem, potvrzuje i nejedna snaha o její napodobení pro další platformy. iPhone Keyboard Emulator FREE těží z funkcí Androidu, ale přináší rozložení a vzhled klávesnice známé z jablečných telefonů a tabletů. Jiří Pernica je nadšeným zastáncem právě tohoto provedení: “Tuto klávesnici jsem si vyhledal a stáhl, protože mě zajímalo, jestli existuje podobná (či stejná) klávesnice jakou mají iPhony, iPody atd., na kterých se velmi dobře a rychle píše (ve srovnání s klasickou Android klávesnicí – můj názor =)).

Já osobně jsem si na ni zvykl a už ji nikdy nevyměním. Smsky s ní napíšu za poloviční čas než s klasickou Android klávesnicí. iPhone klávesnice má jednoduše lepší rozložení písmen, dochází pak k méně překlepům.”

Autoři sami nejvíce vyzdvihují rychlost psaní a slibují, že pokud jim projekt vydělá reklamou dostatek peněz, přidají do verze zdarma slovníky, které jsou nyní jen v placené verzi.

iPhone Keyboard Emulator

iPhone Keyboard Emulator

iPhone Keyboard Emulator
Sixgreen Labs Inc.
Verze1.0.23 (27. 4. 2011)
Velikost987 kB
2.1+


68,25 Kč


Zdarma

SwiftKey Tablet X

Po nesporném úspěchu klávesnice pro mobilní telefony se společnost TouchType zaměřila také na stále populárnější tablety. Výsledkem je SwiftKey Tablet X, o které jsme psali například v březnu. Michal Šrajer je očividně zaníceným uživatelem klávesnic SwiftKey, takže varianta pro tablety nemohla ujít jeho pozornosti. “Podobně jako telefonní verze má i ta tabletová skvělou predikci psaného textu,” říká a dodává: “Navíc přináší oblíbený “split keyboard”, kdy je klávesnice roztržena na dvě části, z nichž do každé se ťuká palcem jedné ruky. Což je při uchopení tabletu obouruč překvapivě pohodlné a efektivní.”

Bohužel autoři nenabízejí zkušební verzi zdarma, takže se budete muset rozhodnout, zda zariskujete a vyzkoušíte tuto klávesnici za cca 85 Kč.

SwiftKey Tablet X

SwiftKey Tablet X

SwiftKey Tablet X

SwiftKey Tablet X

SwiftKey Tablet X
TouchType Ltd
Verze2.0.5.120 (22. 7. 2011)
Velikost3,1 MB
2.1+


85,44 Kč

Jakou klávesnici doporučí čtenáři?

Již se pomalu stává zvykem, že na konci SvětAndroida doporučuje dostávají slovo čtenáři. Nezmínil nikdo v redakci klávesnici, kterou vy osobně považujete za nejlepší? Neváhejte a vyplňte níže uvedený formulář. Na základě vašich hlasů sestavíme přehled pěti nejčastěji doporučovaných klávesnic.

Jak na to? Doporučte skrze následující formulář jednu softwarovou klávesnici. Uzávěrka je ve čtvrtek 25. srpna v 6:00, kdy vybereme pět nejčastějších tipů, které jsme v dnešním přehledu nezmínili, a vydáme je 1. září jako samostatný článek „Čtenáři doporučují.“ Věříme, že se tímto způsobem dopracujeme k těm skutečně nejlepším a nejzajímavějším aplikacím, které lze ve světě Androida sehnat :).

Hlasování bylo uzavřeno.

 

Komentáře

Michal

Michal

18.8.2011 8:22

SlideIT je dobrý. Ale nikdy u mě nemá dost času se něco naučit, házím do telefonu romky jak uhlí do pece. Ale možnost skinovat apod. je super. Určitě je lepší než stock keyboard.

athmoss

athmoss

18.8.2011 9:06

Zdravim,

ked uz je rec o klavesniciach…existuje nejaka, ktora dokaze pracovat s viacerymi jazykovymi slovnikmi naraz? Texty (sms, mail) totiz pisem az v 4 jazykoch a ucit SK slovnik CZ, HU, EN slova (alebo CZ slovnik SK, HU, EN slova). A idealne by bolo, keby to klavesnica zvladala s aj bez diakritiky. Vdaka

athmoss

athmoss

18.8.2011 9:07

sakra…chcel som povedat, ze ucit jeden slovnik slova ostatnych jazykov je docela pracne…

Štěpán

Štěpán

18.8.2011 9:52

Zkusil jsem dvě ze zmiňovaných Swift a Slide. Obě umožňují zvolit si více slovníků. Ale u obou jsem si nakonec dodatečné jezyky deaktivoval.

zaty

zaty

18.8.2011 10:06

Na svem ZTE Blade pouzivam v landscape rezimu Hackers Keyboard (hlavne kvuli ssh klientovi a terminalu) a v portrait rezimu Smart Keyboard T9 rozvrzeni.

2athmoss: o zadne takove nevim, ale napriklad do Smart Keyboard pro lze naimportovat vlastni slovnik, takze muzes do EN slovniku naimportovat cesky a madarsky, nebo naopak. Jiz hotove slovniky (vcetne toho HU) se daji stahnout treba tady http://www.pspad.com/cz/download.php a v archivech jsou to jen obycejne textove soubory.

milda

milda

18.8.2011 10:13

htc ime mod je best

athmoss

athmoss

18.8.2011 10:21

@zaty @Štěpán diky, skusim

kristof.p

kristof.p

18.8.2011 10:23

Ja se docela divim, ze vsichni autori klavesnic davaji DELETE a ENTER hned vedle sebe. Na tom se prece vubec neda psat.
Da se na nejake klavesnici zmenit layout, ze bych si posunul DELETE nahoru doprava, tak jako to je na PC klavesnici?

bckp

bckp

18.8.2011 10:40

athmoss: tohle umi CM7 modifikovaná Stock Keyboard :-) má možnost zvolit, jaké slovníky se mají použít :-)

eMeS

eMeS

18.8.2011 11:19

Osobně používám SlideIT a mohu jen doporučit. Píše se fakt rychle a je to extrémě návyková záležitost :)

Ondrejg

Ondřej Gardavský 0

18.8.2011 13:35

Hrál jsem si chvíli s Trial verzí Smart Keyboard PRO a celkem se mi líbí. Konečně nějaká klávesnice která u češtiny podporuje volbu layoutu (z klávesnic pro jiné jazky jsem zvyklý na QWERTY). Kdyby tak ještě byla použitelná s HW klávesnicí u Asus Transformeru – vyzkoušel jsem už mnoho různých klávesnic, ale ta řada českých znaků na HW klávesnici jde použít jen pokud mám jako metodu vstupu zvolenou tu češtinu od Asusu, se všemi jinými to píše čísla. A Asus tam bohužel natvrdo dal rozložení QWERTZ :(

Mic-hal

Mic-hal

18.8.2011 15:50

Apple Wireless keyboard (bluetooth) :-)
sice to neni SW klavesnice ale na Samsungu Galaxy SII funguje bezkonkurencne :-)

RaspBerry

RaspBerry

18.8.2011 19:05

Nečetl někdo z Vás zprávy jak to vypadá s implementací BlindType do systému poté co Google zmiňovanou společnost koupil?

Pogo

Pogo

18.8.2011 19:45

No pro mě je sto důležité mít slovník s diakritikou, všude psát s diakritikou, jenom ne v SMS. Zatím jsem nic lepšího než HTC IME MOD nenašel. Nebo můžete někdo doporučit něco jiného?

egze

egze

18.8.2011 20:42

Prepacte ale zaradit sem slideIT a vynechat swype je trochu krute. vyskusal som obe a slovnik slideIT nesaha swype ani po kolena.

Shavel

Shavel

18.8.2011 23:09

Pokud můžu doporučit, tak Smart keyboard je parádní věc:
1)nepoužívám predikce,slovníky atd. ani český řádek, ne že bych nepotřeboval diakritiku, ale při psaní na výšku (hlaně sms) čárky, háčky nepotřebuju, při psaní naležato (emaily, posty, …) stačí podržet znak a ono to automaticky hodí na znak s diakritikou, kdežto u toho na výšku číslici.
2)parádní jsou ty gesta-přejedu prstem doleva ->smaže se poslední slovo, přejedu doprava, hodí mě to do číslic a znaků, nahoru zas jako shift, …
3)na jednom tlačítku není několik znaků (písmeno, číslice,…) osobně mi to tam vadí a nevypadá to hezky
¨
Vřele doporučuji za ty, kteří nepoužívají predikce!

Cubique

Cubique

19.8.2011 9:13

Umí SlideIT psát bez diakritiky? V sms bez a v ostatních aplikacích s?
Díky moc.

Ja sama

Ja sama

19.8.2011 13:17

Ja osobne pouzivam ThickButtons. Tlacitka prizpusobuji velikost prepokladanemu slovu.

eMeS

eMeS

19.8.2011 15:15

Ano umí, sám to tak mám nastavené.

delfajz

delfajz

20.8.2011 2:34

Hledam T9 klavesnici s predikci CZ

Ani u jedne z 8 doporucovanych klavesnic neni zminka, ze T9 rozlozeni podporuji (myslim tim, klasickou mobilni 12 znakovou klavesnici)

diky za odkazy

Flegy

Flegy

21.8.2011 0:39

Docela mě překvapuje, že nebyla zmíněna GO keyboard. Má i ono rozložení klasické mobilní klávesnice, i když zrovna tady je funkčnost poněkud rozporuplná. Ale přijde mi, že minimálně za vyzkoušení stojí.

w0lf

w0lf

24.8.2011 8:43

Smart Keyboard je luxusní! Hlavně ten řádek s diakritikou, ale jak třeba napíši “ú”

MoB

MoB

24.8.2011 21:05

Pro mě je důležité, aby byla dobře podporována hardwarová klávesnice: psát písmenka s čárkami a háčky podržením klávesy a výběrem na displeji je pitomost. Takže používám AnySoftKeyboard, která kromě jiného umí opakovaným stiskáním klávesy střídat písmenka s nabodeníčky: např. e é ě.

Zdeněk Štádler

Zdeněk Štádler

9.9.2011 14:58

pro mě osobně je jednička Slide it, nemám jedinou výtku, jsem s ní prostě naprosto spokojen, i když teda by se dalo debatovat o ceně, ale nelituji investice.

Alena

Alena

29.11.2011 12:10

poraďte mi někdo,jak nastavit v Androidu 2,1 jako výchozí klávesnici,
která je třeba u nokie nebo u jakéhokoliv mobilu.
potřebuji psát jednou rukou.
kde ji lze stahnout ?Díky.A

Karelk

Karel Kiliánexternista 21

29.11.2011 13:15

To: Alena
Zajímavý dotaz! :)
Co jsem tak hledal, tak toto rozložení mají některé klávesnice jen jako alternativní. Jak se na něj přepnout, je u každé klávesnice jiné – např. na Vodafone 845 se různá rozložení přepínala odsunutím klávesnice do strany, jinde zase v Nastavení-Klávesnice. Na nějakém Samsungu jsem také viděl možnost přepnutí na toto rozložení.
Můžete zkusit třeba https://market.android.com/details?id=net.cdeguet.smartkeyboardpro, ale ta je placená.
Vysloveně nativní “4×3 klávesnici” jsem ale zatím neviděl.
Kdyby někdo ze čtenářů věděl, budu rád za tip :)

Fleasfan

Fleasfan

14.12.2011 13:42

Zatim pouzivam Swype, nejvic mi vadi asi slabsi ceskej slovnik, i kdyz uz jsem ho za tyden dost nakrmil. :-) jelikoz zpravy pisu bez diakritiky, tak mi vzdycky vadi nemoznost to v CZ nativne nastavit… nevite, ktera klavesnice tohle umi?

peta809

peta809

6.1.2012 19:46

Zdravím, jaký je rozdíl mezi plnou a free verzí klávesnice SlideIT? Je to nějak časově omezený nebo je háček někde jinde?

Mira

Mira

12.1.2012 10:35

Ahoj všem,

tři dny zkouším různé SW klávesnice, protože ta na HTC Desire S je příšerná a neumí zakázat diakritiku. Zkoušel jsem LatinIME, GOsms a nevím, co všechno ještě. Celkem asi 10 klávesnic. Tu latinIME jsem nerozchodil, mám android 2.2 a hází to chybu. Nepomohla opětovná instalace, ani restart telefonu. swyp jsem nenašel na poprvé a vzhledem k tomu, že už mi docházela trpělivost, sáhl jsem po slide IT. Výsledek? Je perfektní. Jestli je toto jen zkušební verze, určitě si ji koupím (nebo zkusím hacknout :-D ). Každopádně všem doporučuji. SMS na 160 znaků bez diakritiky, QWERTZ i psaní tažením prstu – supr.

Ahoj Míra

Jivo

Jivo

6.2.2012 2:37

Já používám Go Keyboard http://www.appbrain.com/app/go-keyboard/com.jb.gokeyboard ,která má při rychlém přepnutí do numpadu i klávesy na posunování v textu, bez čeho se neobejdu. Je bezplatná a slovník nepuožívám. Dá se stáhnout a přes mezerník se super přepína. Pod tečkou má i základní znaky, takže není potřeba krom podtržítka přepína.

Jirka

Jirka

24.6.2013 14:49

Zdravím,
nevíte někdo o ios klávesnici pro android která by ovšem podporovala češtinu. Nejde mi ani tak o ios klávesnici ale o psaní diakritiky pomocí háčku a čárky na klávesnici viz http://bit.ly/10N5JwC. Nejdřív napíšete znak a potom můžete přidat háček či čárku (případně u “ů” čárkou přidá kroužek tam kde má být). Nepotřebuji slovníky ani nic takového jen ten háček a čárku. Nevíte o nějaké cz ios klávesnici na android nebo nějaké androidí co by tohle uměla? Klidně může být placená.

Lenka

Lenka

6.2.2014 20:48

Dobrý den,
potřebovala bych poradit. Při instalaci klávesnice Hacker’s Keyboard i klávesnice SlideIt Demo Keyboard mi mobilní telefon při zapnutí aplikace hlásí: “Prostřednictvím této vstupní metody zadávání dat lze shromažďovat zadaný text včetně osobních údajů, jako jsou hesla a čísla platebních karet. Metoda je poskytována aplikací SlideIT Demo Keyboard (či Hacker’s Keyboard). Chcete tuto metodu zadávání dál používat?”
Nevím, zda je tedy bezpečné si tyto klávesnice nainstalovat.
Díky za radu.
L.

Karelk

Karel Kiliánexternista 21

7.2.2014 6:36

To: Lenka
Dobrý den,

toto varování se Vám bude zobrazovat při instalaci jakékoli alternativní klávesnice. Ano, je to pravda: hypoteticky, pokud má někdo (autor) přístup ke klávesnici, může odchytávat hesla, nebo třeba to, co píšete. Ostražitost je tedy na místě.
V každém případě: pokud s tímto souhlasit nebudete, žádnou klávesnici se vám nainstalovat nepovede.

Kačenka

Kačenka

10.6.2014 22:25

Dobrý den,
chtěla bych poprosit o radu. Koupila jsem si mobil Prestigio. Je pro mou potřebu perfektní, až na jednu věc. Jsem zvyklá na klávesnici, kdy pod jednou klávesou mám tři písmenku např.1 – a, b, c , 2 – d, e f….atd. Jenže na tomto mobilu to není a já nevím, jaká aplikace by mi tuto klávesnici mohla poskytnout. Zároveň nemám funci klasické T9. Mohl by mi, prosím, někdo poradit? Moc děkuji. Katka

lenka

lenka

8.10.2014 18:08

dobry den , mam uplne stejny dotaz jako tady kacenka , mam stejny telefon.

Anonymka009

Anonymka009

8.10.2014 22:04

Mám dotaz – proč před uvolením nové klávesnice mne to upozorňuje na to, že mi to uloží všechna hesla atd. ? To jako znamená, že když napíšu pomocí třeba SwiftKey své heslo, tak jej někdo jiný zjistí ? Myslím tím lidé, kteří tuto aplikaci vlastní nebo tak někdo. Díky

Jan Melník

Jan Melník

16.12.2014 12:59

Poslední dobou jsem jich zkusil už docela dost, co mě ale šokuje je, že většina klávesnic (ty co jsem doposud měl možnost otestovat), neobsahuje ani slovník spisovné češtiny! Jak mám odpustit vývojářům takový zásadní nedostatek? Je snad takový problém stáhnout si někde otevřený slovník pro kontrolu pravopisu a integrovat jej? Schválně, kdo máte ve slovníku slovo “moudrému” (napověz…)? Nechce někdo z redaktorů udělat dobrý skutek a na Androidím SDK vyzkoušet predikce top 10 klávesnic a kolik (tvarů) slov z českého jazyka jim chybí? To je článek, který mě skutečně zajímá. Nechápu, jak se můžeme bavit o nějakém cloudu, když nemáme v základu ani tolik slov, co uměla T9ka před 10 lety :( Z lidí se stávají ovečky, co si nechají všechno líbit – hlavně když to mohou synchronizovat a změnit si “layout”. To, že si někdo nechá dobrovolně prolézt kdo ví čím/kým všechny účty už ani neřeším :)

Jan Melník

Jan Melník

16.12.2014 13:20

pspad.com/cz/download.php (licence neznámá)
libreoffice.org/download/libreoffice-fresh/ -> libreoffice-dictionaries…tar.xz (GNU/GPL licence – přepracovaný slovník pro ispell)

Sollar

sollar 0

20.12.2014 13:03

Zdravím,
Nosím brýle a potřeboval bych klávesnici ,která má co největší písmenka a číslice.Toto perfektně bylo na Kii Keyboard, měl jsem ji na S3 a bohužel již se nedá stáhnout.Poraďte prosím ,pokud někdo o podobné víte.Díky

Sabina

Sabina

27.5.2015 22:10

Zdravim chci sr zeptat zda nekdo nevite jak se nazyva ta klasicka klavesnice,jeste u tech starych nedotykovych telefonech?Chci si ji stahnout,ale nemohu to nikde najit.

RSS (komentáře k článku)