Šéf Googlu varuje: „Pokud máte Android, tohle rozhodně nedělejte“

sundar pichai
  • Sundar Pichai se vyjádřil u soudu s Epic Games k sideloadování aplikací
  • Uživatelům to nedoporučuje, zvyšuje se prý riziko instalace malwaru

Android je v dnešní době velice bezpečný systém, Google právě na tomto aspektu, ale také soukromí v posledních několika letech hodně zapracoval, avšak pokud chcete opatření obejít, je to v podstatě otázka pár klepnutí. Nyní se Sundar Pichai, CEO společnosti Google vyjádřil k sideloadování aplikací a doporučil, aby uživatelé nic takového nedělali.

Sideloading aplikací byl součástí systému Android vždy. Jde o možnost instalování aplikací z jiných zdrojů, než jsou oficiální obchody s aplikacemi. Do telefonu stačí stáhnout instalační soubor apk., zbavit se pár omezení v Nastavení a rázem můžete nainstalovat takřka cokoliv. Sundar Pichai však u soudu, kde svědčil 14. listopadu ve sporu s Epic Games (kvůli Fortnite) sdělil, že sideloading rozhodně nikomu nedoporučuje. Podle něj se tím zvyšuje riziko instalace malwaru, ale také se snižuje celková bezpečnost.

Nedávno jsme vás informovali o tom, že Play Protect nově oskenuje jakoukoliv aplikaci a to právě i v případě, že ji budete sideloadovat. Trend je tedy jasný – Google chce, abyste zkrátka instalovali aplikace jen z oficiálních zdrojů, nejlépe jen z Google Play. Takový přístup už od nepaměti razí Apple, ale ani ten se nevyhne cizím obchodům. Nařízení EU jsou v tomto směru neúprosná.

Sideloadujete si aplikace do Androidu?

Zdroj: PhoneArena

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)