StreetView pro celou ČR

google1

Včerejší den přinesl jednu výbornou zprávu – nyní je dostupná funkce Street View v Google mapách pro celou Českou Republiku včetně zapadlejších míst našeho státu. Street View je šikovná funkce, díky které se ocitnete na virtuální procházce městem, či jinou cestou z pohledu osoby stojící v tomto bodě na mapě. Toho Google dosáhl díky speciálně vybaveným automobilům, které postupně projížděly krajinou a fotily okolní prostředí. Ne náhodou se tedy mohlo stát, že na fotografiích budete i Vy.

Zajímavý kousek se povedl našemu redaktorovi Tomáši Hochmuthovi, který vyfotil Google auto ve stejnou chvíli, kdy ono fotilo jeho

IMG030_small

já v google_small

Nutno poznamenat, že zatímco větší města jsou většinou kompletně zachycena, menší obce Google zachytil povětšinou jen z hlavních silnic.

Speciální Street View tříkolky pořizovaly snímky do sbírky tzv. “Special collects”, tedy souboru zvlášť významných historických nebo kulturních památek. Spadají do nich i místa, které jsou zapsaná na seznamu UNESCO. Právě jejich nasnímání může významnou měrou pomoci podpořit zájem o návštěvu konkrétních regionů a podpořit rozvoj cestovního ruchu.

Našli jste se na některém místě ve Street View?

Tato zprávička byla zaslána čtenářem portálu SvetAndroida.cz (adamek) pomocí formuláře Napište vlastní zprávičku o Androidu. Děkujeme!

(Zpracoval: Jan Dolejš)

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)