Menu

StreetView pro celou ČR

Včerejší den přinesl jednu výbornou zprávu – nyní je dostupná funkce Street View v Google mapách pro celou Českou Republiku včetně zapadlejších míst našeho státu. Street View je šikovná funkce, díky které se ocitnete na virtuální procházce městem, či jinou cestou z pohledu osoby stojící v tomto bodě na mapě. Toho Google dosáhl díky speciálně vybaveným automobilům, které postupně projížděly krajinou a fotily okolní prostředí. Ne náhodou se tedy mohlo stát, že na fotografiích budete i Vy.

Zajímavý kousek se povedl našemu redaktorovi Tomáši Hochmuthovi, který vyfotil Google auto ve stejnou chvíli, kdy ono fotilo jeho

Nutno poznamenat, že zatímco větší města jsou většinou kompletně zachycena, menší obce Google zachytil povětšinou jen z hlavních silnic.

Speciální Street View tříkolky pořizovaly snímky do sbírky tzv. “Special collects”, tedy souboru zvlášť významných historických nebo kulturních památek. Spadají do nich i místa, které jsou zapsaná na seznamu UNESCO. Právě jejich nasnímání může významnou měrou pomoci podpořit zájem o návštěvu konkrétních regionů a podpořit rozvoj cestovního ruchu.

Našli jste se na některém místě ve Street View?

Tato zprávička byla zaslána čtenářem portálu SvetAndroida.cz (adamek) pomocí formuláře Napište vlastní zprávičku o Androidu. Děkujeme!

(Zpracoval: Jan Dolejš)

 

Komentáře

Honza

Honza

20.6.2012 18:22

Konečně mě tam po téměř třech letech, kdy poprvé fotili Prahu, dali, takže jsem spokojený :)

Tomas

Tomas

20.6.2012 18:28

Musim uznat, ze jsou focene mista ktere bych opravdu necekal…nevyjímaje obce s 20 obyvateli a lesni cesty :) jen to stridani rocnich dob :) na kilometru je mam v obci vsechny :)

Fulda

Fulda

20.6.2012 18:37

U nas v ulici jsem ho za posledni rok videl 2x. Jednou jsem ho dojel autem, podruhe jsem stal vedle neho. A asi tu jel jeste vicekrat, protoze tam porad nejsem. :-D

Mira

Mira

20.6.2012 18:50

Super app :-)

THeBaNDiT

THeBaNDiT

20.6.2012 21:16

vyzera to, ze Google si vas zobral ako vykladnu skrinu svojich technologii pre Europu… (a to ste svojho casu napodiv nemali ani Google.cz, ked u nas Google.sk davno fungovalo)

Ja vam prajem, ale dufam, ze coskoro bude StreetView aktivny aj u nas (uz sa fotilo, teraz sa spracuva, no bude to len tradicne v mestach a pod., nie cela republika), no najma mi stale chyba Navigacia, nie a nie ju pre Slovensko povolit.

mq

mq

21.6.2012 9:27

Na první pohled je pokrytí fantastické. Náhle změny počasí či polohy slunce či ročních období jsou trochu rušivé, ale chápu, že při tomto pokrytí k tomu musí docházet. Doufám, že Google zachová poměrně volný přístup ke Street View jako dosud i přes js api. Takové pokrytí není zadarmo – pochopil bych, kdyby za nějaký rok třeba byl rušen pohled nějakou poloprůsvitnou reklamou.

Mám takovou rodinnou aplikaci na online zaznamenávání polohy (cest) a fotografií pomocí Androida a pak prohlížení v prohlížeči s využitím mapového js api s možností přehrávání cesty. Nyní jsem rychle přidal možnost sledovat záznam cesty pohledem Street View a vypadá to zajímavě.

RSS (komentáře k článku)