Menu

Tento stativ k telefonu můžete schovat do peněženky

Baví vás fotit na mobilu a chtěli byste mít lepší kvalitu fotografií? Jedna z možností je pořídit si stativ. Ty ale většinou nejsou moc skladné a můžou tak být překážkou focení. Existují ale i kapesní stativy jako například Pocket Tripod, který se ve své PRO verzi dostane již brzy na trh.

Pocket Tripod: Skladný stativ nejen pro focení

Nápad ohledně tohoto Tripodu ocenil dokonce i spoluzakladatel Applu Steve Wozniak a není divu, je poměrně chytře vytvořen. Stativ je velký jako kreditní karta, takže se pořád vleze úplně bez problémů do peněženek. Můžete ho mít tak stále u sebe. Samotný stativ se pak dá rozložit do libovovolné polohy a nastavit úhel, dokáže udržet většinu smartphonů, a to i včetně těch větších. Používat se může nejen k focení, ale například k videohovorům, nebo jako stojánek.

Poprvé se ukázal před více než třemi roky, kdy byl dostupný pouze pro iPhony. Před půl rokem se však uspořádala další Kickstarter kampaň, tentokrát i pro Android telefony. Nová verze má už i vylepšení, které v průběhu let získali od zákazníků iPhonu. Fungovat by měl téměř se všemi smartphony na trhu, a to i když mají obal.

Na výběr je mnoho nástavců, ten správný se dá najít na hlavní stránce, ze kterých se dá také stativ objednat. Cena za jeden tripod je 25 dolarů, za měsíc by ji měla nahradit PRO verze, která nabízí několik vylepšení. Poštovné po celém světě jsou 3 dolary, takže ve výsledku v přepočtu je cena Pocket Tripodu i s poštovným zhruba 700 Kč.

Našli byste pro takový malý stativ využití?

Zdroj: kickstarter.com, pocket-tripod.com

 

Komentáře

Kulichoid

kulichoid 45

z aplikace
6.12.2016 23:08

Během pár měsíců to seženeme u stánkářů neznačkové, ale za 40 korun. :-)

nosac

z aplikace
7.12.2016 6:14

Jako stativ jsem si vystrihl s plastových karet skladačku. A zdarma. Nevím už kde jsem to viděl, ale je to ze 4 části.

RSS (komentáře k článku)