TOPlist

Vadí vám nový vzhled aplikace Garmin Connect? Víme, jak přejít ke starému

Aplikace Garmin Connect
  • Aplikace Garmin Connect dostala nový design rozhraní
  • Významné množství uživatelů z něj není vůbec nadšeno
  • Existuje neoficiální způsob, jak se vrátit ke starému UI

Garmin před nedávnem zavedl nový design mobilní aplikace Garmin Connect, která umožňuje propojení oblíbeného sportovního příslušenství s chytrým telefonem. Tvůrci chtěli appku převléct do modernějšího a lépe přizpůsobitelného kabátku (viz první galerii níže), což se jim sice na jednu stranu povedlo, ale současně dokázali rozhořčit mnoho svých věrných fanoušků, kterým předešlé rozhraní vyhovovalo daleko víc.

Je naprosto normální, že se aplikace neustále vyvíjejí a přichází se změnami, které nemusí být pohodlné všem. V mnohých případech vývojáři tento problém řeší možností návratu ke starému designu, kterou si uživatelé mohou povolit v nastavení. Garmin Connect nic takového bohužel nenabízí a sama společnost na oficiálním webu potvrzuje, že se k někdejší domovské obrazovce vrátit nelze. Co kdybychom vám ale řekli, že cesta stále existuje?

Garmin Connect™
Garmin Connect™

Přestože Garmin neposkytuje možnost návratu ke staršímu designu, můžete tak trošku rafinovaným, ale přesto jednoduchým způsobem učinit sami. Stačí si mimo oficiální obchod nainstalovat starší verzi aplikace – například build s označením 4.77.1 z portálu APKMirror. Jakmile tak učiníte, nezapomeňte vydejte se do Obchodu Play a vyhledejte v něm Garmin Connect. Stránku aplikace rozklikněte a v nabídce schovanou pod ikonkou tří teček zrušte zaškrtnutí nastavení automatických aktualizací. Tímto způsobem docílíte toho, aby se vám appka sama neupdatovala zpět na novější verzi.

Přestože je APKMirror obecně považován za bezpečný zdroj, i tak raději upozorníme, že stahování aplikací mimo oficiální obchod může představovat riziko. Vyvarujte se hlavně klikání na reklamy, které se tváří jako tlačítko pro stáhnutí – ty vás mnohdy zavedou na místa, jež už bezpečná nejsou.

Garmin Connect starší rozhraní

Není jasné, jak dlouho bude aplikace tímto způsobem fungovat, a současně nedokážeme garantovat, že budou všechny její součásti šlapat jako hodinky dle vašich očekávání. Pakliže se setkáte s problémy a budete chtít přejít na aktuální verzi, byť tím obětujete milované starší rozhraní, není nic snazšího než Garmin Connect aktualizovat v Obchodu Play.

Podařilo se vám přejít na starší verzi Garmin Connect?

Zdroje: Garmin, Notebookcheck, vlastní

Adam Kurfürst
O Autorovi - Adam Kurfürst

Adam studuje na gymnáziu a technologické žurnalistice se věnuje od svých 14 let. Pakliže pomineme jeho vášeň pro chytré telefony, tablety a příslušenství, rád se… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)