Starlink s sebou k moři? Internet už má i pro obytné vozy

Starlink obytné vozy cena ČR satelitní internet

Společnost Starlink, poskytovatel moderního satelitního připojení k internetu, zařadila do globální nabídky novou variantu konektivity. Firma Elona Muska a odnož známé kosmonautické senzace SpaceX nyní nabízí internetové připojení a k němu potřebné zařízení na míru šité pro obytné vozy a cesty do oblastí se špatným signálem jiných služeb. O připojení se stará mobilní parabola se stojanem. Velkou spotřebitelskou výhodou je možnost platit za službu pouze v těch měsících, kdy ji uživatel využije.

Rychlost připojení není u této sestavy pro obytné vozy ze strany Starlink omezena, ale mohou ji snižovat případné blízké pevné přípojky, které mají v datových přenosech přednost. Karavanové napojení k družicím je možné používat na celém území daného kontinentu, ale samozřejmě jen v rámci již pokrytých oblastí. Případné zájemce potěší informace, že na rozdíl od pevného připojení ke Starlink je varianta pro obytňáky dostupná bez čekacích listin. Trochu omezující naopak je, že připojit se oficiálně nedá za jízdy.

Starlink obytné vozy cena ČR

Jaká je aktuální cena? V oficiálním objednávkovém formuláři se dozvíte, že potřebné zařízení vyjde v přepočtu na 15 600 Kč, jeho doručení stojí 1 980 Kč a měsíční poplatek za konektivitu je 3 259 Kč. V porovnání s klasickým pevným připojením je verze pro obytné vozy pochopitelně dražší. Např. do domu nebo do firmy se dá Starlink pořídit za 14 300 Kč za hardware a 2 579 Kč měsíčně za službu.

Jak často cestujete někam, kde není dobré připojení?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)