TOPlist

Starlink pustí rychlý internet na další významné místo

Starlink Aviation letadla připojení satelitní internet

Společnost Starlink, která prostřednictvím družic mateřské firmy SpaceX nabízí satelitní připojení k internetu, brzy nabídne konektivitu na dalších místech. Oproti dosavadním možnostem vlastně půjde o podstatně kratší spojení mezi oběžnou dráhou a cílovými zařízeními. Společnost Elona Muska totiž spustí program Starlink Aviation, který bude zajišťovat signál pro letadla. Půjde přitom prý o vysokorychlostní internetové připojení.

Nová Aviation sekce webových stránek Starlinku zmiňuje, že každé letadlo bude mít možnost využít rychlosti až 350 Mbps, přičemž latenci se podaří udržet pod 20 milisekundami. Pasažérům tak mají být nabídnuty možnosti jako videohovory, hraní online her, přístup přes VPN nebo další aktivity, které vyžadují vyšší rychlosti připojení. Technicky tuto konektivitu zajistí tzv. Aero Terminal namontovaný na střeše letadla a dva připojené routery na palubě.

Nepůjde přitom rozhodně o levnou záležitost. Měsíční poplatek za takové připojení má činit až 25 tisíc dolarů (cca 630 tisíc Kč) a zmíněné vybavení i s montáží 150 tisíc dolarů (asi 3,7 milionu Kč). Těžko tedy odhadovat, kdy a zda vůbec se tento typ konektivity dostane až k cestujícím v rámci běžných letů. Starlink nicméně přijímá rezervace a instalovat chce začít hned příští rok.

Kolik byste byli ochotní zaplatit za internet v letadle?

Zdroj: XDA

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)