Známe oficiální datum spuštění Starlink sítě v ČR

Starlink ČR datum ČTÚ

Začátkem letošního března jsme vás informovali o tom, že i v ČR je již možné předobjednat si připojení k satelitnímu internetu společnosti Starlink. Megaprojekt vedený inovátorem Elonem Muskem se teď na našem území dostává do další fáze. Jak prozrazují dokumenty podané u Českého telekomunikačního úřadu (ČTÚ), firma už má naplánované datum spuštění této své sítě na našem území. Satelitní internet od Starlinku by měl v Česku začít fungovat od 1. září. Tedy alespoň “papírově”.

Pod twitterovým příspěvkem technologického nadšence a redaktora Radka Zajíce, který informaci odhalil, se objevily další detaily. Vysílání, které počítá s kmitočty v rozsazích 10,7-12,7 GHz, 14-14,5 GHz, 17,8-18,55 GHz, 18,8-19,3 GHz, 27,5-29,1 GHz a 29,5-30 GHz, už je prý na našem území dokonce dostupné. Až od začátku září tu nicméně bude oficiálně povolené a je otázkou, kdy přijdou další kroky. Tedy ty obchodní, které povedou až ke koncovým zákazníkům. Při zadání české adresy na webu Starlinku se stále objevuje dostupnost od roku 2022.

Máte v plánu satelitní internet vyzkoušet?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)