Sony vrací režim STAMINA do Androidu 6.0 Marshmallow

sony_stamina

Asi nejčastější výtka ze strany uživatelů telefonů Sony směřovala po aktualizaci řady Xperia na Android 6.0 Marshmallow k absenci úsporného režimu STAMINA. Připomeňme, že tento mód (respektive přesnější by bylo říci “sada nastavení”) implementoval japonský výrobce do firmwaru svých zařízení v roce 2013 jako způsob, jak prodloužit výdrž baterie na jedno nabití omezením aktivit na pozadí.

Xperia™ Z – Intelligent battery life management

Xperia™ Z - Intelligent battery life management

Tato funkce byla při přípravě firmwaru s Androidem 6.0 Marshmallow odebrána s tím, že nejnovější verze systému přináší úsporný režim Doze a bylo by zbytečné mít v systému dvě řešení pro jeden a ten samý či velmi podobný účel.

Celkem logicky následovala očekávání: zajistí funkce Doze lepší výdrž na jedno nabití než dosavadní řešení od Sony? Podle reakcí uživatelů úsporná funkce v pojetí Googlu příliš neobstála – stejné modely Xperií údajně s Androidem 5.x a funkcí STAMINA vydržely fungovat déle než s Androidem 6.0 a Doze. Postupně začalo být zřejmé, že vyřadit ze systému vlastní úsporný režim nebyl možná až tak dobrý nápad.

Režim STAMINA je v telefonech Xperia od roku 2013 Úsporný režim je v telefonech Xperia od roku 2013

Japonský výrobce se očividně ze své chyby hodlá poučit a vývojáři, pracující na beta verzi Androidu Marshmallow, již oficiálně potvrdili, že režim STAMINA se do systému vrátí.

STAMINA se oficiálně vrací

“Skvělá zpráva: do Androidu Marshmallow se na telefonech Xperia vrátí jedna z nejžádanějších funkcí – režim STAMINA. V tuto chvíli nemůžeme uvést konkrétní termín vydání, nicméně funkce bude v dohledné době k dispozici všem členům programu Xperia Beta. Rádi bychom poděkovali za vaši trpělivost a soustavnou zpětnou vazbu. Váš hlas je zásadní pro vývoj lepšího softwaru.” uvedli vývojáři.

S režimem STAMINA vydrží telefon déle S režimem STAMINA vydrží telefon déle

Měli bychom ale poznamenat, že Google nepovoluje výrobcům zasahovat do režimu Doze, takže návrat STAMINy může přinést i trochu jiný způsob fungování, než v předchozích verzích. Můžeme tedy předpokládat, že STAMINA se v telefonech Sony Xperia objeví s některou z příštích OTA aktualizací.

Jste za návrat režimu STAMINA rádi?

Zdroj: xperiablog.net.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (12)