Google vydává srpnovou bezpečnostní aktualizaci. Na nové funkce se nedostalo

srpnova aktualizace androidu

První pondělí v měsíci je za námi, což znamená jediné – vydání nové bezpečnostní aktualizaci pro Android. Zajímavé je, že společnost Samsung tentokrát o pár hodin předběhla Google a první majitelé Galaxy telefonů se z aktualizace mohli těšit dříve. Na druhou stranu v případě Pixel telefonů není zrovna o co stát, protože Google opět nepřidal žádnou novou funkci a ani neopravil nějakou funkční chybu. Srpnová aktualizace Androidu je tak zaměřena čisté na zvýšení bezpečnosti a záplatování nejnovějších hrozeb.

Srpnová aktualizace Androidu se zaměřuje pouze na bezpečnost

Od minulého roku Google připravuje tzv. Feature Drop, což je speciální větší aktualizace, která vychází jednou za tři měsíce. Ta další je plánovaná na září a velice pravděpodobně bude spojená přímo s vydáním Androidu 11. A právě i finalizace vydání Androidu 11 je jeden z dalších důvodů, proč se Google v posledních dvou bezpečnostních aktualizacích vůbec nezaměřoval na funkčnost systému.

Kompletní seznam bezpečnostních změn si můžete přečíst na stránkách Googlu. Číslo sestavení je tentokrát pro všechny podporované Pixel telefony identické – QQ3A.200805.001. A to včetně včera představeného Pixelu 4A. Zároveň pro tyto telefony už je aktualizace k dispozici ke stažení. Majitelé jiných telefonů si budou muset počkat ještě pár dnů až měsíců. Aktualizace má na starost přímo výrobce telefonu, díky čemuž jsou rozdíly ve vydávání obrovské a například na starší nebo levnější telefony se bezpečnostní aktualizace častokrát vůbec nevydávají.

Těšíte se na vydání Androidu 11?

Zdroj: androidpolice.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)