Srovnání fotoaparátů Pixel 2 vs. iPhone X: Je lepší Google nebo Apple?

fototest apple iphone x vs google pixel 2

V dnešním fototestu porovnáme dva giganty, kteří si konkurují nejen ve světě telefonů. Řeč je samozřejmě o společnostech Google a Apple. Konkrétně srovnáme dva TOP telefony obou společnosti. Na jedné straně se tedy objeví nám velmi dobře známý Google Pixel 2, na druhé straně se objevuje Apple iPhone X. Který z telefonů fotí lépe?

Fototest Pixel 2 vs iPhone X: Srovnání fotoparátů

Google Pixel 2 byl dlouhou dobu podle žebříčku DxO Mark nejlepším fotomobilem na trhu. Oproti iPhone X má Pixel 2 pouze jeden hlavní fotoaparát, který má 12 Mpx a světelnost F/1,8. Nechybí mu optická i elektronická stabilizace. Videa dokáže nahrávat až ve 4K rozlišení a 30 FPS. Google Pixel 2 má v rukávu jedno eso, a to je software společnosti Google, který snímky i videa posunuje o úroveň výše. Přední fotoaparát má 8 Mpx.

Google Pixel 2

Google Pixel 2

8.0
 • Displej 5.0", 1080 x 1920 pixelů, AMOLED, 441 ppi
 • Procesor Qualcomm Snapdragon 835
 • RAM 4GB
 • Fotoaparát 12 MP
 • Baterie 2700 mAh
 • Cena od 10 790 Kč

Apple iPhone X už má duální fotoaparát, který má dvakrát 12 MPx. Nechybí dvojitá optická stabilizace (OIS). První objektiv má světelnost F/1,8. Teleobjektiv má clonu F/2.4. Rozdíl je u videa, kdy mobil od Apple dokáže nahrávat videa ve 4K rozlišení a 60 FPS. Přední selfie kamera má u iPhone X 7 MPx a světelnost F/2.2. Za zapůjčení telefonu děkujeme společnosti Mobil Pohotovost.

Apple iPhone X

Apple iPhone X

1.0
 • Displej 5,8'', SuperAMOLED, 2436 x 1125 px
 • Procesor Apple A11 Bionic
 • RAM 3 GB
 • Fotoaparát 2x 12 MP
 • Úložiště 64/256 GB
 • Baterie 2 716 mAh

Třetí snímky v tomto fototestu pochází z Full Frame fotoaparátu s výměnnými objektivy, tzv. bez zrcadlovka. A to Sony A7ii s objektivem Canon FD 28mm se světelností F/2.8.  Účelem zapojení fotoaparátu s FullFrame (FF) snímačem je pouze pro poukázání na to, jak moc se dnešní telefony kvalitou přibližují kvalitě “velkých” fotoaparátů. Snažili jsme se test udělat z pohledu běžného uživatele, takže jsme testy prováděli na automatický režim ve výchozím nastavení zařízení. Abychom vyvážili fakt, že telefonům dnes značně pomáhá pokročilý automatický režim úprav, který se děje na pozadí každé fotografie automaticky, udělali jsme u FF fotoaparátu pouze základní úpravu, kdy jsme vyvážili světlé a tmavé scény, aby vynikl větší dynamický rozsah, který zpravidla roste s velikostí čipu fotoaparátu a je právě velkou výhodou u použitého FF fotoaparátu.

Srovnání fotografií: Fotí lépe iPhone X nebo Pixel 2?

Srovnání kvality videa Google Pixel 2 vs. Apple iPhone X

Apple iPhone X vs Google Pixel 2 – Test kvality videa – SvetAndroida.cz

Apple iPhone X vs Google Pixel 2 - Test kvality videa - SvetAndroida.cz

Fototest Google Pixel 2 vs iPhone X: Závěrečné hodnocení a porovnání fotoaparátů

Jak už jsme si ukázali v předchozích fototestech, Apple iPhone X měl problém hlavně s expozicí. Stačí se podívat na fotografie z metra, nebo u té, kde je modelka opřená o strom. Pixel si naopak moc dobře neporadil s fotografií proti světlu, kdy vytvořil nepěkný artefakt. U Pixelu si tak= můžete všimnout, že barevné podání se mírně odlišuje od fotoaparátu Sony i od iPhone X. Jinak jsou na tom za denního světla oba telefony velmi podobně, u nočních fotografií jde u Pixel 2 vidět více detailů, obzvlášť u noční ulice to jde vidět. U videa za nás vyhrál Google Pixel 2. Ať už je to menším šumem u nočního videa, nebo lepší stabilizací. Rozdíl ve stabilizaci jde velmi dobře vidět na videu ve dne.

Líbí se vám více fotoaparát z Google Pixel 2 nebo z Apple iPhone X?

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)