Menu

Srovnání fotoaparátů Pixel 2 vs. iPhone X: Je lepší Google nebo Apple?

V dnešním fototestu porovnáme dva giganty, kteří si konkurují nejen ve světě telefonů. Řeč je samozřejmě o společnostech Google a Apple. Konkrétně srovnáme dva TOP telefony obou společnosti. Na jedné straně se tedy objeví nám velmi dobře známý Google Pixel 2, na druhé straně se objevuje Apple iPhone X. Který z telefonů fotí lépe?

Fototest Pixel 2 vs iPhone X: Srovnání fotoparátů

Google Pixel 2 byl dlouhou dobu podle žebříčku DxO Mark nejlepším fotomobilem na trhu. Oproti iPhone X má Pixel 2 pouze jeden hlavní fotoaparát, který má 12 Mpx a světelnost F/1,8. Nechybí mu optická i elektronická stabilizace. Videa dokáže nahrávat až ve 4K rozlišení a 30 FPS. Google Pixel 2 má v rukávu jedno eso, a to je software společnosti Google, který snímky i videa posunuje o úroveň výše. Přední fotoaparát má 8 Mpx.

google pixel 2 katalog

Google Pixel 2

8.0
 • Displej 5.0", 1080 x 1920 pixelů, AMOLED, 441 ppi
 • Procesor Qualcomm Snapdragon 835
 • RAM 4GB
 • Fotoaparát 12 MP
 • Baterie 2700 mAh
 • Cena od 17 181 Kč

Apple iPhone X už má duální fotoaparát, který má dvakrát 12 MPx. Nechybí dvojitá optická stabilizace (OIS). První objektiv má světelnost F/1,8. Teleobjektiv má clonu F/2.4. Rozdíl je u videa, kdy mobil od Apple dokáže nahrávat videa ve 4K rozlišení a 60 FPS. Přední selfie kamera má u iPhone X 7 MPx a světelnost F/2.2. Za zapůjčení telefonu děkujeme společnosti Mobil Pohotovost.

apple iphone X katalog

Apple iPhone X

1.0
 • Displej 5,8'', SuperAMOLED, 2436 x 1125 px
 • Procesor Apple A11 Bionic
 • RAM 3 GB
 • Fotoaparát 2x 12 MP
 • Úložiště 64/256 GB
 • Baterie 2 716 mAh

Třetí snímky v tomto fototestu pochází z Full Frame fotoaparátu s výměnnými objektivy, tzv. bez zrcadlovka. A to Sony A7ii s objektivem Canon FD 28mm se světelností F/2.8.  Účelem zapojení fotoaparátu s FullFrame (FF) snímačem je pouze pro poukázání na to, jak moc se dnešní telefony kvalitou přibližují kvalitě “velkých” fotoaparátů. Snažili jsme se test udělat z pohledu běžného uživatele, takže jsme testy prováděli na automatický režim ve výchozím nastavení zařízení. Abychom vyvážili fakt, že telefonům dnes značně pomáhá pokročilý automatický režim úprav, který se děje na pozadí každé fotografie automaticky, udělali jsme u FF fotoaparátu pouze základní úpravu, kdy jsme vyvážili světlé a tmavé scény, aby vynikl větší dynamický rozsah, který zpravidla roste s velikostí čipu fotoaparátu a je právě velkou výhodou u použitého FF fotoaparátu.

Srovnání fotografií: Fotí lépe iPhone X nebo Pixel 2?

Srovnání kvality videa Google Pixel 2 vs. Apple iPhone X

Fototest Google Pixel 2 vs iPhone X: Závěrečné hodnocení a porovnání fotoaparátů

Jak už jsme si ukázali v předchozích fototestech, Apple iPhone X měl problém hlavně s expozicí. Stačí se podívat na fotografie z metra, nebo u té, kde je modelka opřená o strom. Pixel si naopak moc dobře neporadil s fotografií proti světlu, kdy vytvořil nepěkný artefakt. U Pixelu si tak= můžete všimnout, že barevné podání se mírně odlišuje od fotoaparátu Sony i od iPhone X. Jinak jsou na tom za denního světla oba telefony velmi podobně, u nočních fotografií jde u Pixel 2 vidět více detailů, obzvlášť u noční ulice to jde vidět. U videa za nás vyhrál Google Pixel 2. Ať už je to menším šumem u nočního videa, nebo lepší stabilizací. Rozdíl ve stabilizaci jde velmi dobře vidět na videu ve dne.

Líbí se vám více fotoaparát z Google Pixel 2 nebo z Apple iPhone X?

 

Komentáře

Wortos

wortos 62

5.9.2018 15:38

a Vítězem je Sony A7ii na plné čáře ještě je hoooodně co dohánět .
Sony A7ii>>>>>>Pixel 2 >iphone X

“Účelem zapojení fotoaparátu s FullFrame (FF) snímačem je pouze pro poukázání na to, jak moc se dnešní telefony kvalitou přibližují kvalitě “velkých” fotoaparátů”

Ani náhodou se nepřibližují !!

Wortos

wortos 62

5.9.2018 15:41

Pro redakci : Při testu videa nemůžete natáčet video v jiný časový usek musí se oba telefony pripevnit na jeden podstavec a takhle natáčet .. ve videu jasně vyhravá Pixel už kvuli daleko lepším světelným podmínkam..

Tom_vincek

Tomáš Vincek -1

5.9.2018 19:54

Nejsem nějaký profi porovnávač, ale za mě vyhrál Pixel 2. Barevně jsou jeho fotky víc živé, možná přikrášlené. Nepočítám li ten profi fotoaparát.

Sinco

sinco 2

9.9.2018 22:27

Na prohlížeči chrome mám fotky posunuty více doprava, na levé straně mám prázdný pás, takže mě tam schází kousek fotky. Je to jen u mě? verze 69.0.3497.81 Dík za odpověď

RSS (komentáře k článku)