POZOR: Obchod Play zaplavily Squid Game aplikace. Buďte obezřetní

Squid Game Obchod Play aplikace malware

Netflix seriál Squid Game (Hra na oliheň) se stala během několika málo dnů absolutním trhákem a prostupuje nejen k více a více divákům, ale také do společnosti a dalších oblastí. Výjimku není ani svět telefonů, konkrétně pak mobilních aplikací. Obchod Play v tuto chvíli údajně obsahuje kolem dvou stovek aplikací s tímto jménem či tematikou a jak se dá očekávat, ne všechny jsou úplně neškodné. Některé vznikají vyloženě za účelem podvodu na uživatelích.

Příkladem je aplikace “Squid Wallpaper 4K HD”, která na jednu stranu poskytuje pozadí se seriálovou tematikou, současně ovšem obsahuje nechvalně proslulý malware Joker. Ten může přes velké množství reklam a výzev k zaplacení může uživatele připravit o nemalé množství peněz. Než škodlivost této apky Google odhalil a z Obchodu Play ji odstranil, stihlo si ji stáhnout pět tisíc lidí. A i když není oficiálně ke stažení, může v mobilech dál škodit. Samozřejmě také není vyloučeno, že se podobně mohou časem chovat i další aplikace, takže se určitě mějte na pozoru.

Jak moc se zajímáte o seriál Squid Game?

Zdroj: 91mobiles

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)