TOPlist

Google dokáže najít ztracený telefon, uživatelé ale hlásí problémy

adm_no_active_devices_ico

Správce zařízení Android je služba, která umí lokalizovat, spustit hlasitý alarm, zamknout nebo obnovit výchozí nastavení chytrých telefonů a tabletů s Androidem. Od služby, zajišťující pomoc při zcizení či ztrátě zařízení, bychom čekali, že bude fungovat bez problémů, nicméně v posledních dnech větší počet uživatelů hlásí potíže s tímto systémem.

Již v březnu reportovala uživatelka Sandra Buensalida problém, kdy webová aplikace Správce zařízení Android hlásila „No Active Devices“ („žádná aktivní zařízení“) v okamžiku, kdy se pokusila lokalizovat svůj telefon Nexus 5 s Androidem 5.1. Zařízení přitom bylo aktivní v Obchodě Play, stejně jako v nastavení účtu Google. Vše ostatní taktéž fungovalo jako obvykle, s jedinou výjimkou, kterou byl již zmiňovaný Správce zařízení Android.

Správce zařízení Android hlásí chybu No Active Devices Správce zařízení Android hlásí chybu No Active Devices

Původně to, alespoň dle produktového fóra, vypadalo, že se jedná o ojedinělou záležitost, postupně ale začali přibývat další uživatelé s různými zařízeními i verzemi Androidu, kterým Správce zařízení Android nezobrazoval žádná aktivní zařízení. Teprve poté jeden ze zástupců Googlu přislíbil, že firma bude pracovat na vyřešení tohoto nemilého problému. Vlákno se od té doby rozrostlo o další desítky příspěvků, nicméně opravy se zatím uživatelé nedočkali, neboť poslední aktualizace Správce zařízení proběhla v dubnu tohoto roku.

Možné řešení aneb jak dostat zařízení zpět do Správce zařízení Android

Nejedná se sice o stoprocentně osvědčenou metodu, nicméně u uživatelů, kteří na svém zařízení přidali účet hosta, může (ale nemusí) pomoci k návratu do korektního stavu jeho odebrání. Je to sice tak trochu „drbání levou rukou na pravém uchu“, nicméně v tuto chvíli je to jediný nápad, jak ve Správci zařízení opětovně zobrazit. Dle reakcí ale tento postup nefunguje ve všech případech.

Jak jsou na tom naši čtenáři?

Podívejte se do Správce zařízení Android a dejte nám v diskuzi pod tímto článkem vědět, zda se výše popisovaný problém projevil i u vás. Pokud ano, můžete vyzkoušet načrtnuté řešení – v takovém případě prosíme o informaci, zda ve vašem případě zabralo.

Zdroje: Android Authority, Android Police.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

Karel Kilián je zkušený technický redaktor a copywriter s bohatou praxí v oblasti informačních a komunikačních technologií. Jeho kariéra začala na pozici prodavače, odkud postupně… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (23)