Spotify v aktualizaci odstraňuje widget, nahradí jej notifikační lišta

widget spotify

Zmizel vám po poslední aktualizaci widget pro streamovací službu Spotify? Nejedná se o žádnou chybu, tvůrci aplikace se jej rozhodli v nových verzích aplikace vynechat. Uživatelé však nebudou o jeho funkcionalitu ochuzeny, všechny vlastnosti widgetu by nyní měly být obsaženy v notifikační liště v rámci zobrazené právě přehrávané položky.

Widgety obecně urychlují práci s nejrůznějšími aplikacemi, jinak tomu není ani v případě populární streamovací služby. Widget pro Spotify usnadňuje přehrávání vašich playlistů tak, že pro spuštění hudby nemusíte vůbec otevírat aplikaci. Dle aktuálního vyjádření vývojářů však již v budoucnu tento doplněk není plánovanou součástí služby. Jeho funkcionalita by tak měla být plně nahrazena zobrazením aktuální přehrávané skladby. Pokud však tuto streamovací službu využíváte, jistě jste zaznamenali, že tato položka z notifikační lišty mizí v okamžiku, kdy je přehrávání pozastaveno a pro jeho navrácení pak musíte otevřít aplikaci a hudbu spustit zde, případně pomocí ovladače na sluchátkách.

Tvůrci na druhé straně dávají svým uživatelům možnost vyjádřit se ke změnám, které aktualizace přináší. Pokud se tak sejde dostatek zpětné vazby, která je proti změnám, může se daná vlastnost vrátit do původní podoby. Pokud tedy chcete i nadále využívat widget pro Spotify, můžete se volbou „Vote“ i vy vyjádřit v rámci komunity u některého tematického příspěvku.

Používáte widget pro streamovací aplikaci Spotify?

Zdroj: Spotify komunita

 

Barbora Koďousková
O Autorovi - Barbora Koďousková

Už jako malá propadla kouzlu počítačů a probouzejících se technologií. Své nejnovější poznatky vždy nadšeně sdílela se svým okolím. Přes svůj první, tlačítkový telefon Ericsson… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)