Máte oblíbené podcasty na Spotify? Možná za ně budete platit

Spotify placené podcasty

Dobře, v nadpisu možná malujeme trochu velkého čerta na zeď, nicméně vyloučené to opravdu vůbec není. Platforma Spotify totiž oficiálně zavádí nástroj, který tvůrcům umožní publikovat exkluzivní placené podcasty. Stejně jako v jiných aplikacích či webech tedy budou moci autoři uzamknout část obsahu za platební bránu. Novinku před pár hodinami oznámila služba na svém webu. Momentálně je do nového programu zařazeno dvanáct vybraných partnerů / autorů z USA a jsou schvalováni další ze seznamu čekatelů. Časem mají přibývat i tvůrci z dalších regionů.

Spotify: Music and Podcasts
Spotify: Music and Podcasts

Pokud se takto schválený autor podcastů rozhodne, že je část jeho nahrávek exkluzivní, může je jednoduše zpoplatnit. Nejspíš v libovolné výši. Jde pochopitelně o zajímavý a legitimní způsob, jak tvůrce podpořit, posluchači se ale musejí připravit na to, že jim mohou vzrůst náklady při poslechu oblíbených diskuzí či pořadů.

Spotify placené podcasty vizualizace

Peníze, které autoři získají skrze placené podcasty, jim Spotify během prvních dvou let fungování tohoto principu ponechá v plné výši. Od roku 2023 si začne platforma strhávat pětiprocentní marži. Jsme zvědaví, jestli a kdy novinka dorazí do ČR. A jak zareagují čeští tvůrci.

Kolik byste byli ochotní platit za oblíbené Spotify podcasty?

Zdroj: Spotify

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)