Společnost Nubia představila 3 zajímavé telefony

společnost Nubia

Společnost Nubia je poměrně nová na poli Android telefonů, díky pomoci mateřské ZTE se ji ale podařilo prorazit mezi záplavou čínských telefonů. Nyní představila rovnou tři zajímavé telefony.

Společnost Nubia rozšiřuje nabídku telefonů

Nubia M2

Nejvýkonnější z trojice nových telefonů je Nubia M2, nicméně do vlajkového modelu má daleka. Bude se soustředit na střední třídu. Telefon po vzoru jiných telefonů dostává duální fotoaparát, kdy oba senzory mají 13 MPx, jeden je ale pro barevné fotografie, druhý pro černobílé. Na přední straně pak najdeme 16 MPx selfie kamerku.

Nubia-M2

Amoled displej má velikost 5,5“ a FullHD rozlišení. Pod displejem nalezneme čtečku otisku prstů. O výkon se stará Snapdragon 625, který nabízí pro každodenní používání více než dostatek výkonu, navíc je poměrně úsporný. Ten doplní rovnou 4GB RAM. Kapacita baterie je 3630 mAH a podporuje rychlé nabíjení NeoPower přes USB Type-C. Bohužel největší mínus je v tom, že z krabice přijde telefon s Androidem 6 Marshmallow. Cena telefonu bude za 64 GB verzi 390 dolarů, což je zhruba 9 700 Kč.

Nubia M2 Lite

Druhý telefon na seznamu zde máme Nubia M2 Lite. Ten má „pouze“ jeden fotoaparát, opět s 13 MPx. Selfie kamerka na přední straně zůstane identická, tedy 16 MPx. Design telefonu se nezměnil, vypadá elegantně a na první pohled jde ihned vidět, kde se inspirovali.

Nubia-M2-Lite

Telefon má rovněž 5,5“ displej, tentokrát se ale jedná o IPS, které má HD rozlišení. Procesor byl také vyměněn, v Lite verzi najdeme Helio P10. Podle vnitřní paměti se pak liší i RAM, u menší 32GB verze bude k dispozici 3GB RAM a u větší verze se 64GB RAM bude pak k dispozici 4GB RAM. Baterie bude mít kapacitu 3000 mAh. Trošku s podivem je, že tento levnější model bude mít Android 7 Nougat rovnou z krabice. Cena telefonu bude začínat zhruba na ceně 6 500 Kč.

Nubia N2

Tento telefon je mírným vylepšením modelu z minulého roku. Opět má 5,5“ displej s FullHD rozlišením, tentokrát ale místo IPS dostal AMOLED. Zadní fotoaparát je stejný jako u Nubia N1, nicméně přední selfie kamerka má 16 MPx.

Nubia N2

Co se týče výkonu, tak telefon pohání chipset od MediaTeku MT6750, k němu sekunduje 4GB RAM. Největším plusem telefonu je obrovská baterie s kapacitou 5000 mAH. Cena telefonu je zhruba 7200 Kč.

Telefony se prozatím budou prodávat v Číně, a to ve dvou barevných provedeních – černé a zlaté. Nicméně Nubia oficiálně dováží své telefony i do Česka, a to včetně vlajkových modelů, nebo právě přechozího modelu Nubia N1, takže je velmi pravděpodobně, že se jich později dočkáme i u nás.

Jak se vám líbí nové telefony Nubia?

Zdroj: androidauthority.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)