Spekulace: Chystá se vylepšený model telefonu HTC One s osmijádrovým CPU a 3GB RAM pamětí

HTC_One_360_Wide

Model HTC One patří mezi nejlepší zařízení světa, ale od jeho představení už přeci jen nějaký čas uběhl a na trh se dostaly přístroje s výkonnějšími procesory, zejména Snapdragon 800 je o pěkných pár procent výkonnější než Snapdragon 600 v tomto přístroji. Logicky tak sláva modelu One trochu upadá a HTC nemá nic, čím by v současné době konkurovalo například Galaxy Notu 3, Xiaomi Mi3 či LG G2.

Objevily se tedy spekulace, že tchajwanský výrobce chystá vylepšenou verzi, která dostane osmijádrový procesor.  Součástí by měla být dokonce 3GB RAM paměť. Po internetu koluje také údajný snímek tohoto přístroje, ale je jasné, že může jít o dílo nějakého šprýmaře.

HTC-One+

Otázkou ovšem zůstává, jaký osmijádrový procesor připadá v úvahu. Samsung, který vlastní svůj Exynos Octa, jej nejspíše nedaruje do rukou konkurence, a tak to vypadá na společnost MediaTek. Ta již představila osmijádrový procesor s jádry Cortex-A7, které ovšem nejsou tak výkonné a hlavně je zvláštní, že by se HTC rozhodlo pro tuto firmu.

Logicky bychom nejraději viděli One+ (možný název) se Snapdragonem 800, ale zdá se, že jej Qualcomm nestíhá vyrábět. Přijde tedy vylepšené One s osmijádrovým procesorem? Snad se to brzy dozvíme.

zdroj: gsmarena.com

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (11)