Menu

SPB Brain Evolution 2 – “mozková evoluce” jak se patří

Někteří z vás si možná pamatují hru pro Windows Mobile s názvem SPB Brain Evolution, kterou společnost SPB Software přepracovala pro Android a vydala jako druhý díl, kterému přibylo několik dalších miniher a nechybí ani česká lokalizace. Ač už nějaká doba od vydání hry uběhla, určitě stále stojí za povšimnutí.

Celkem 12 miniher prověří postřeh, logiku, paměť, početní dovednosti a díky tréninkovému programu pomohou k jejich zlepšení.

S vytvořením nového profilu projdete základním testem a poté už se můžete vrhnout do samotného tréninku, kde v začátcích můžete vybírat pouze z prvních tří miniher a postupně si tak odemknout přístup k dalším z nich. Vždy se zvyšováním obtížnosti se dostáváte blíž ocenění šampióna a navíc jste po každém dokončeném tréninku odměněni zajímavostí v podobě méně známého faktu. Dále můžete kdykoliv zúročit své nově nabyté schopnosti ve vědomostním režimu a zjistit jak jste se zlepšili, a máte také možnost porovnat své skóre s ostatními hráči.

Za pochvalu zde stojí především povedeně vytvořený motivační systém, kdy s každým poctivým tréninkem budete dostávat více bodů a ocenění, a hra vás bude díky tomu stále bavit.

Jednotlivé minihry:

 1. Arithmetics – sčítání, odčítání, násobení a dělení dvou čísel na čas
 2. Quadronica – hledání stejně barevných vrcholů obdélníku v různobarevném poli na čas
 3. Memorics – zapamatovat si barvu, pohyb a tvar objektu
 4. Sudoku – klasické sudoku na čas
 5. Pairs – hledaní stejných symbolů jako v klasickém pexesu
 6. Numbers – hledání součtu čísel v číselném poli na čas
 7. Balltracker – hledání správné cesty pro kuličku
 8. Guess Who – hledání správného objektu podle zadaných podmínek na čas
 9. Minesweeper – klasické hledání min na čas
 10. Geometry – co nejpřesněji si zapamatovat a namalovat geometrický obrazec
 11. Encyclopedia – zapamatovat si uvedená fakta a poté správně vybrat ze čtyř možností
 12. Matches – podle zadání správně přemístit, přidat či odebrat zápalky

 

Pokud máte v oblibě logické hry, pak vám tato nesmí chybět. I po dohrání, které nějaký čas zabere, se budete ke hře rádi vracet a zkracovat si tak dlouhé chvilky. Jednoduchá grafika není na škodu, alespoň neodvádí pozornost od skutečné podstaty hry a tak jediné, co nepatrně kazí dojem, je místy chybná lokalizace a možnost hrát pouze v portrait módu.

Ve verzi zdarma jsou přístupné pouze 4 minihry, zbytek v placené verzi za 2,99 USD, kterou lze zakoupit z menu.

SPB Brain Evolution
SPB Software
Verze2.2.7216 (21. 9. 2011)
Velikost10 MB
1.5+


Zdarma

 

Komentáře

vasin

vasin

27.1.2012 9:26

Spíš než logické hry bych uvítal něco jako bývalo na WM a Palmu SUPERMEMO na učení se, třeba slovíček. Ale zatím jsme nic takového neobjevil.

Fiza

Fiza

27.1.2012 10:08

Na mozkotrénink používám Memory Trainer a spokojenost – http://www.appbrain.com/app/memory-trainer-plus/org.urbian.android.games.memorytrainer.payed

Karlos

Karlos

27.1.2012 10:14

Uááá!! A zdarma! Tak tohle je zpráva dne! Na WM jsem na tomhle byl nemálo závislý :D

Karlos

Karlos

27.1.2012 10:44

Nedočetl jsem to v té radosti celé, takže ne zdarma :(

Me

Me

27.1.2012 11:20

Taky jsem používal Memory Trainer a dobrý, graficky pěkný a účelný, umí to grafy s průběhem toho jak se zlepšujete… jen ty reklamy ve verzi Free… já je mám naštěstí vypnutý,

Reacher

Reacher

27.1.2012 12:18

@vasin: zkus AnkiDroid (https://market.android.com/details?id=com.ichi2.anki&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5pY2hpMi5hbmtpIl0.),
je to multiplatformni s klienty na Win, Mac, Linux plus mobily. Je to zdarma, mluvi to cesky, umi to pracovat i s obrazky a audiem, synchro karticek pres server (vcetne progresu), a zkousi to, co si do toho naklepes. Krome toho to umi i vyber z nekolika moznych odpovedi (a), b), c) atd.), nebo muzes spravnou odpoved psat sam kvuli nauceni se pravopisu. Navic, karticky muzou mit vice nez jen 2 strany, treba treti a vyslovnost, zalezi na tobe, co chces zkouset.
Pouzivam na asijske jazyky a neznam nic lepsiho.

Adamantium

Adamantium

27.1.2012 12:38

Dobrá hra, ale bohužel, koupit full se nedá, vyhazuje mi to chybu..

ajne

ajne

27.1.2012 14:01

To jsem měl na Symbianu :-) Velmi dobrá hra…člověk aspoň trochu procvičí mozek…

Lamanai

Lamanai

30.1.2012 9:33

Taky na slovíčka používám AnkiDroid (i pro jazyky s exotickými znakovými sadami). Dříve jsem používal Keepinhead, ale chce to Javu a vývojářům není moc vidět do karet. Na PC je na angličtinu fajn WordManager, ale neumí to mobily ani jiné jazyky. Kamarád používá na japonštinu Mnemosyne, taky je zdarma a údajně celkem podobný Anki, možnost synchronizace s PC. Když si klikneš na odkaz na náš blog, najdeš tam shrnutí kartičkových SW, které jsem psal ale ještě v době, kdy jsem neznal Anki ani Mnemosyne.

Daniel

Daniel

1.4.2012 0:14

Mozete skusit aj Brain Trainer aplikaciu z dielne slovenskej developerskej firmy Inloop, s.r.o.
https://play.google.com/store/apps/details?id=brain.trainer

RSS (komentáře k článku)