Rychlý internet v letadlech a zdarma? Muskův Starlink vstupuje do hry

starlink letadla internet

Ten kdo někdy letěl v podstatě jakýmkoliv dopravním letadlem dobře ví, že internet je jednou z největších slabin tohoto druhu cestování. Pokud chcete zůstat online i v několika kilometrech nad zemí, musíte si za něj většinou zaplatit někde okolo 150 – 300 korun, zpravidla bývá velice pomalý a použitelný maximálně tak na přečtení e-mailu a k občasné komunikaci. To se má ale v dohledné době změnit díky internetu Starlink od společnosti SpaceX.

Starlink v letadlech by mohl znamenat revoluci

Firma Elona Muska začala uzavírat první dohody o poskytování internetu s leteckými společnostmi. Mezi ty první patří Hawaiian Airlines, JSX a Delta Airlines. Aerolinky rovněž uvedly, že bude tento druh internetového připojení k dispozici zdarma, s čímž nepočítal asi nikdo. Poslední jmenovaná společnost navíc začala testovat Starlink ve svých letadlech, ale odmítla se vyjádřit k jakýmkoliv podrobnostem.

Gaming on STARLINK!!

Gaming on STARLINK!!

SpaceX se tak chystá konkurovat firmám jako Gogo a Viasat, které dominují na trhu s internetem v letadlech a zároveň se Jonathan Hofeller, CEO společnosti nechal slyšet, že bude jejich technologie znamenat obrovský pokrok, co se kvality připojení týče. První letadla s Muskovým internetem se mají do oblak dostat ještě letos, ovšem s nějakým větším rozšířením se počítá v příštím roce.

Jaké máte zkušenosti s internetem v letadle?

Zdroj: TheVerge

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)