Sony šikovně dělá z mobilů externí displej pro zrcadlovky

Sony Xperia mobily externí obrazovka displej zrcadlovky

Fotíte rádi nejen mobilním telefonem, ale také klasickým DSLR fotoaparátem neboli zrcadlovkou? Pak pravděpodobně víte, že se v některých situacích hodí kromě kvalitního těla a objektivu například také externí obrazovka, na které jsou lépe vidět živé náhledy při focení či natáčení, případně hotový výsledek. Společnost Sony představila několik novinek, které tuto problematiku řeší skrze mobil.

Konkrétně vlajkové telefony Sony Xperia PRO a Xperia PRO-I mají nyní rozšířenou schopnost posloužit jako tyto dodatečné obrazovky. A to v případě propojení se zrcadlovkami Sony Alpha 1, Alpha 7S III a Alpha 7 IV. Na další modely telefonů a fotoaparátů se možná časem dostane.

Připojený telefon má možnost nejen pasivně zobrazovat streamovaný obraz, ale také nabídnout několik funkcí. Například Wave Form pomáhá hlídat expozici nebo RGB kanály. False Color zase pomáhá při výběru nastavení clony tím, že zvýrazňuje určité detaily expozice. Časem se má objevit také zobrazení stavu záznamu, rychlosti závěrky, clony či hodnoty ISO.

Fotíte víc mobilem, nebo zrcadlovkou?

Zdroj: petapixel

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)