Sony Xperia 1 III a 5 III představeny: 4K OLED 120 Hz displej, Snapdragon 888 a skvělé fotoaparáty

nové telefony sony

Sony kromě telefonu střední třídy představila oficiálně také dva vlajkové modely – Xperia 1 III a Xperia 5 III. První zmiňovaný telefon je klasickou vlajkovou lodí, druhý pak také, ovšem nabídne kompaktnější rozměry.

Sony Xperia 1 III a 5 III oficiálně

Oba dva telefony nabídnou velice zajímavou soustavu fotoaparátů. Za zmínku stojí zejména teleobjektiv, jehož variabilní rozsah lze přepínat mezi 70 a 105 mm. To odpovídá 2,9 až 4,4 x optickému zoomu. Jeho rozlišení je pak 12 MPx a světelnost buď f/2,3 nebo f/2,8 v závislosti na tom, jaký režim si zvolíte. Nechybí ani digitální zoom, o kterém Sony tvrdí že je ekvivalentem k 300 mm. Hlavní snímač disponuje rozlišením rovněž 12 MPx a světelností f/1,7 a stejné rozlišení používá i ultraširoký objektiv. Ten navíc nabízí i automatické ostření, což není pro tento typ snímače úplně obvyklé. Samozřejmě Sony spolupracovalo s firmou ZEISS. Video dokáže telefon natáčet při 4K a až 120 FPS.

Jediným rozdílem mezi telefony je fakt, že větší Xperia 1 III disponuje také ToF snímačem, který u menší Xperia 5 III chybí. Telefon Xperia 1 III se jako vůbec první na světě může pochlubit 6,5″ 4K OLED displejem s obnovovací frekvencí 120 Hz. Poměr stran činí 21: 9 a samozřejmě nechybí podpora HDR. Menší model pak nabídne 6,1″ OLED displej rovněž se 120 Hz frekvencí, ovšem pouze s Full HD rozlišením.

Xperia 1 III Official Product Video – Speed and beyond

Xperia 1 III Official Product Video - Speed and beyond

O výkon se v obou telefonech stará čipset Qualcomm Snapdragon 888. V Xperia 1 III mu vždy dopomáhá 12 GB RAM a na výběr je pouze z 256 či 512 GB úložiště. U Xperia 5 III je na výběr pouze z 8 GB RAM a 128 či 256 GB úložiště. Oba dva telefony však mají hybridní sloty pro dvě SIM karty, takže v případě potřeby lze úložiště rozšířit microSD kartou. Možná může být trochu překvapením fakt, že mají oba modely stejnou kapacitu baterie. Jmenovitě jde o 4 500 mAh akumulátor s podporou 30 W nabíjení. Sony navíc slibuje až tříletou životnost. Větší model nabízí také bezdrátové nabíjení.

Xperia 5 III – Power packed, pocket sized design

Xperia 5 III – Power packed, pocket sized design

Xperia 1 III bude k dispozici v barvách Frosted Black, Forsted Grey a Frosted Purple. Menší Xperia 5 III je k dispozici v černé, zelené a růžové. Oba dva telefony mají být k dispozici začátkem léta a ceny budou odhaleny později.

Co na nové Sony telefony říkáte?

Zdroj: YouTube Sony, tisková zpráva

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (10)