Sony to se smartphony nevzdává, buduje novou továrnu

sony-logo

Smartphony Xperia nemají poslední dobou zrovna na růžích ustláno. Celá mobilní divize Sony je totiž dlouhodobě ve ztrátě, která aktuálně činí 1,82 miliard dolarů. Sony tak hledá ze současné situace nějaké východisko a z úst vrcholných představitelů této japonské společnosti dokonce padla i poměrně silná slova o potřebě výrazných změn v případě, že se situace zásadně nezlepší. Co se za těmito slovy skrývá, můžeme prozatím sice jen spekulovat, jedno je však jisté – Sony to se smartphony jen tak nevzdá.

Pomůže Sony Mobile i nová Xperia Z5? Pomůže Sony Mobile i nová Xperia Z5?

Společnost totiž buduje zbrusu novou továrnu, zaměřenou právě na výrobu chytrých telefonů. Náklady na vybudování nové továrny se mají pohybovat v řádech miliard jenů. Továrna bude stát v Thajsku, mělo by se jednat o úplně první továrnu společnosti Sony na výrobu telefonů za posledních 20 let. Poslední takovou továrnu totiž Sony postavilo naposledy v roce 1995 v Pekingu. Provoz v nové thajské továrně má pokrývat prakticky celý výrobní proces od osazení jednotlivých komponent až po finální balení telefonů, přičemž by zde mělo být vyprodukováno několik milionů zařízení ročně. Jaké jsou konkrétní důvody pro stavbu nové továrny na výrobu telefonů Sony Xperia bohužel nevíme, vybudování zcela nového výrobního zařízení může být například jedním z elementů strategického plánu, který by měl dostat výsledky divize Sony mobile do kladných čísel. Každopádně však tento krok dává jasně najevo, že Sony svému mobilnímu byznysu stále věří a s výrobou telefonů jen tak skončit nehodlá.

Věříte, že se Sony Mobile podaří zvrátit nepříznivý finanční vývoj?

Zdroj: AndroidAuthority.com.

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška odjakživa bavilo sledovat novinky z oblasti mobilních telefonů a elektroniky obecně. Po několika letech s tlačítkovými Nokiemi se rozhodl, že nastal čas na změnu… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (30)