Sony vypustilo Remote Play pro všechna Android zařízení

ps4 remote play android

Streamování her do telefonů je stále častější téma. Google připravuje službu Stadia, která poběží nejen na telefonech, ale také na televizích či počítačích. Playstation podobnou službu již nabízí několik let. Jmenuje se Remote Play a do této chvíle šlo pouze o exkluzivitu pro telefony Sony Xperia.

Pro spuštění funkce Remote Play musíte vlastnit Playstation 4, který musí být spuštěný a připojený k internetu. Následně stačí jakékoliv připojení s rychlostí minimálně 5 Mb/s a můžete se pustit do hraní. Playstation pak streamuje obraz do vašeho telefonu a hry lze ovládat jak na dotykové ploše, nebo stačí připojit ovladač. Z vlastní zkušenosti můžeme říci, že hraní větších titulů, jako Zaklínač či GTA není úplně pohodlné, naopak sportovní či závodní hry jsou na menší ploše celkem hratelné.

Z počítačů Sony podporuje jak Windows, tak i macOS, tam je však nutností vlastnit Dualshock 4, přes klávesnici s myší si logicky nezahrajete. Pro spuštění funkce stačí mít jakékoliv Android zařízení běžící na Androidu 5 či novějším.

Zkusili jste někdy funkci Remote Play?

Zdroj: theverge.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)