Sony oznamuje desetipalcový Xperia Tablet Z

sony_xperia_tablet_z_ico

Už před týdnem se začaly objevovat zprávy, že Sony plánuje představení svého nejvýkonnějšího tabletu Xperia Tablet Z. Dnes můžeme tuto informaci definitivně potvrdit: japonská firma oficiálně oznámila svůj nový ultra-tenký a super-silný tablet Xperia Tablet Z.

Podle očekávání vychází nové zařízení z designu smartphonu Xperia Z (který naši čtenáři označili za nejzajímavější novinku letošního CESu) a stejně, jako telefon, je i tablet odolný proti vodě a prachu. Xperia Tablet Z se zařadí na světovou špičku hned ve dvou ohledech – je to totiž nejtenčí a nejlehčí desetipalcový tablet. Jeho tloušťka je pouze 6,9 milimetrů (iPad mini je tlustý 7,2 mm) a váží 495 gramů (iPad 4G váží 662 gramů).

Také další specifikace vypadají velmi dobře: na displeji s úhlopříčkou 10,1 palců bude 1920 x 1200 obrazových bodů (WUXGA). Jak je u Sony zvykem, nebude chybět technologie Mobile Bravia Engine 2. O dostatečný výkon se postará čtyřjádrový procesor Qualcomm Snapdragon S4 Pro APQ8064 na 1,5 GHz, kterému budou sekundovat 2 GB operační paměti. Pro aplikace a data je nachystáno solidních 32 GB interní paměti, kterou lze dále rozšířit pomocí paměťových karet microSD. Kromě zadního fotoaparátu s rozlišením 8,1 Mpx bychom měli zmínit konektivitu Wi-Fi, NFC, LTE (čip MDM9215M), stejně jako proprietární technologii 3D-zvuku “S-Force”.

Jedinou potenciální slabinou tohoto tabletu tak patrně bude akumulátor s kapacitou 6 000 mAh, který je daní za minimální tloušťku (např. Nexus 10 má 9000mAh baterii).

Operačním systémem je Android 4.1 Jelly Bean, nicméně předpokládáme brzkou aktualizaci na verzi 4.2. Zařízení bude vyráběno v černé a bílé barvě, kdy přesně se tablet objeví na trhu, ani kolik bude stát, není v těchto okamžicích známo.

Zdroje: Hi-Tech@mail.ru, NeoWin, Android Central, Engadget a Sony Mobile.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)