TOPlist

Sony oznamuje desetipalcový Xperia Tablet Z

sony_xperia_tablet_z_ico

Už před týdnem se začaly objevovat zprávy, že Sony plánuje představení svého nejvýkonnějšího tabletu Xperia Tablet Z. Dnes můžeme tuto informaci definitivně potvrdit: japonská firma oficiálně oznámila svůj nový ultra-tenký a super-silný tablet Xperia Tablet Z.

Podle očekávání vychází nové zařízení z designu smartphonu Xperia Z (který naši čtenáři označili za nejzajímavější novinku letošního CESu) a stejně, jako telefon, je i tablet odolný proti vodě a prachu. Xperia Tablet Z se zařadí na světovou špičku hned ve dvou ohledech – je to totiž nejtenčí a nejlehčí desetipalcový tablet. Jeho tloušťka je pouze 6,9 milimetrů (iPad mini je tlustý 7,2 mm) a váží 495 gramů (iPad 4G váží 662 gramů).

Sony Xperia Tablet Z Sony Xperia Tablet Z

Také další specifikace vypadají velmi dobře: na displeji s úhlopříčkou 10,1 palců bude 1920 x 1200 obrazových bodů (WUXGA). Jak je u Sony zvykem, nebude chybět technologie Mobile Bravia Engine 2. O dostatečný výkon se postará čtyřjádrový procesor Qualcomm Snapdragon S4 Pro APQ8064 na 1,5 GHz, kterému budou sekundovat 2 GB operační paměti. Pro aplikace a data je nachystáno solidních 32 GB interní paměti, kterou lze dále rozšířit pomocí paměťových karet microSD. Kromě zadního fotoaparátu s rozlišením 8,1 Mpx bychom měli zmínit konektivitu Wi-Fi, NFC, LTE (čip MDM9215M), stejně jako proprietární technologii 3D-zvuku „S-Force“.

Jedinou potenciální slabinou tohoto tabletu tak patrně bude akumulátor s kapacitou 6 000 mAh, který je daní za minimální tloušťku (např. Nexus 10 má 9000mAh baterii).

Sony Xperia Tablet Z Sony Xperia Tablet Z

Operačním systémem je Android 4.1 Jelly Bean, nicméně předpokládáme brzkou aktualizaci na verzi 4.2. Zařízení bude vyráběno v černé a bílé barvě, kdy přesně se tablet objeví na trhu, ani kolik bude stát, není v těchto okamžicích známo.

Zdroje: Hi-Tech@mail.ru, NeoWin, Android Central, Engadget a Sony Mobile.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

Karel Kilián je zkušený technický redaktor a copywriter s bohatou praxí v oblasti informačních a komunikačních technologií. Jeho kariéra začala na pozici prodavače, odkud postupně… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)