Sony chystá inovativní produkty, vyrobí hodinky z elektronického papíru

Screen Shot 2014-11-27 at 00.14.54

Společnost Sony se již delší dobu nachází ve finančních problémech, za kterými stojí stále nižší a nižší prodeje mobilní divize. V rámci zlepšení aktuální situace vytvořil CEO společnosti Sony Kaz Hirai zcela novou divizi, která si klade za cíl rozvinout inovace v celé firmě. Jak se zdá, tak nový produkt, pocházející právě z této divize, budou velmi netradiční hodinky.

Screen Shot 2014-11-27 at 00.14.54

Nové hodinky by podle interních informací měly mít vyrobený ciferník a pásek z “patentovaného materiálu”, který uživateli nabídne celou řadu různých zobrazení, odlišných vzhledů a bude vycházet z elektronického papíru. Podle interních zdrojů se Sony zaměří především na celkový vzhled zařízení než na specifikace. Na obrázku níže si můžete všimnout hodinek FES Watch, které používají technologii e-ink papíru, stejně jako budoucí produkt společnosti Sony.

Sony e-ink papír hodinky

Sony spustilo počátkem letošního roku zcela nový program, který je zaměřený na rozvoj inovací v rámci celé firmy. Zaměstnanci díky němu mohou zasílat svoje nápady na inovativní produkty. V průběhu prvního výběrového řízení v červnu bylo podáno 187 přihlášek, z čehož jich postoupilo 80 do užšího výběru. Společnost Sony se v následujících letech hodlá zaměřit na inovativní produkty, které zajistí vyšší zisky.

Pokud vše půjde podle plánu, tak se možná od společnosti Sony dočkáme v několika následujících letech inovativních produktů, které by ostatní výrobci nemuseli nabízet. Nezbývá nic jiného než počkat na to, co Sony opravdu představí veřejnosti.

Pořídili byste si hodinky od společnosti Sony vyrobené z elektronického papíru?

Zdroj: The Verge

David Mysliveček
O Autorovi - David Mysliveček

David je již od mala fanouškem nových technologií. Začátky s telefony se nesly v duchu iPhone 3G. Po představení Galaxy S3 si však našel cestu… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)