TOPlist

Android TV poběží ve všech nových televizorech Sony Bravia

sony-tv-3-770×420

Systém Android již dávno nesídlí pouze v mobilních telefonech a tabletech, ale například díky platformě Android Wear i v hodinkách a robotí systém nalezneme i v dalších zařízeních (pračky, ledničky, trouby apod.). Velkou výzvou pro Google jsou pak chytré televize, které do domácností postupně přibývají. Google nelenil a představil již v červnu loňského roku platformu Android TV, která je připravena právě pro chytré televize. V té době jsme se jen mohli domnívat, které velké společnosti po tomto systému sáhnou. Nyní máme jasno – společnost Sony předesílá, že všechny modely Sony Bravia pro rok 2015 budou využívat právě systém Android TV. Google díky této zprávě může slavit, neboť Samsung se rozhodl vyvíjet svůj systém Tizen pro televize a LG vsadilo na WebOS.

Android_TV_Sony

Sony vydalo také informaci, že přeloží prostředí systému Android TV pro své televize do 42 jazyků a je tedy velmi pravděpodobné, že se dočkají i čeští uživatelé. Díky systému Android TV si poradí televize například s prohlížením internetu, hraním her z Google Play a další spoustou aplikací, které najdou své uplatnění v chytré televizi.

zdroj: androidcentral.com

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (21)