Kdy dostane váš Sony telefon Android 11? Výrobce zveřejnil harmonogram

Sony Android 11

03S příchodem posledního měsíce roku 2020 odhalila společnost Sony plány aktualizací telefonů na nejnovější Android 11. Podle nově zveřejněného seznamu se nového operačního systému dočká pět modelů. Jako první by se měl na řadu dostat nejvybavenější Xperia 1 II, letošní vlajková loď japonské značky. A to již nyní v prosinci. Společně s updatem na poslední Android dostane tento mobil podle Sony i podporu natáčen ve 4K při 120 snímcích za sekundu.

Sony Xperia 5 II

Ostatní Sony mobily začnou dostávat Android 11 příští rok. Lednová vlna se bude týkat modelů Xperia 5 II a Xperia 10 II. Společnost ale uvádí, že tak nastane až na konci prvního měsíce roku 2021. V únoru pak mají následovat Xperia 1 a Xperia 5. K jiným modelům zatím firma v souvislosti s posledním Androidem vůbec nic nenaznačila. Majitelé ostatních Sony mobilů tedy nejspíš budou mít smůlu a aktualizace na jedenáctou verzi systému se jich týkat nebude. Android 11 tak pravděpodobně poběží jen ve zmíněných pěti smartphonech této značky.

Kdy očekáváte Android 11 do vašeho mobilu?

Zdroj: xperiablog

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)