Menu

Takhle má vypadat softwarová podpora: Nvidia Shield TV obdržel již 20 aktualizací

Nvidia právě vydala novou aktualizaci pro Shield TV, zajímavé je na tom to, že jde již o dvacáté softwarové vylepšení. To je u Android zařízení nezvykle vysoké číslo. Softwarová podpora pro Shield TV je již 3,5 roku, tedy od roku 2015, kdy se zařízení uvedlo poprvé na trh.

Softwarová podpora pro Nvidia Shield TV je ukázková

Nvidia se rozhodla jít mírně odlišnou cestou než jiní výrobci, namísto toho, aby každý rok vydávala nový produkt, se rozhodla zaměřit na aktualizace Nvidia Shield TV. Pravidelná vylepšení softwaru byla od počátku prioritou a fanoušci zařízení tak nebyli nuceni zakupovat každý rok nové zařízení. I díky mnohým aktualizacím patří momentálně k tomu nejlepšímu multimediálnímu streamovacímu zařízení na trhu.

SHIELD-Experience-Upgrade-7.1

„Jsme neskutečně pyšní na produkt, který jsme vyvinuli a věříme, že uživatelé ocení jeho rozsáhlou pravidelnou podporu. Dle nás je to jedno z nejvíce podporovaných elektronických zařízení,“ uvedla NVIDIA.

A jaké novinky se nachází v poslední verzi SHIELD Experience Upgrade 7.1? V první řadě jde o podporu komunikace ve hře. Pokud hrajete přes Geforce Now například Fortnite, můžete zapojit headset do ovladače Shieldu. Vylepšila se také podpora pro klávesnici a myš v GeForce NOW.

geforce now nove hry

Vydala se doprovodná aplikace pro telefony s Androidem i iOS, která telefon promění ve virtuální klávesnici a myš. Usnadní se tak zadávání uživatelských jmen, hesel a emailů. Vrátila se funkce Nvidia Share (vysílání na Twitch, nahrávání a pořizování snímků). V neposlední řadě se aktivoval režim s podporou 120Hz obnovovací frekvencí.

NVIDIA SHIELD TV
NVIDIA SHIELD TV
Developer: NVIDIA
Price: Free
Nvidia Shield TV

NVIDIA Shield TV (2017)

  • Rozměry 159 x 98 x 26 mm
  • Hmotnost 250 g
  • Konektivita Wi-Fi 802.11ac, Bluetooth 4.1, ethernet
  • Baterie ne
  • Zvýšená ochrana ne
  • Ostatní HDMI, USB 3.0, dva ovladače

Vlastníte Nvidia Shield TV, jste s konzolí spokojení?

 

Komentáře

Uni

uni -191

12.9.2018 10:56

Podpora hezká, produktové chování příšerné (absence nástupců). A rozhodně nenavazuji na info o roční obnově (článek), ale 3 roky…?

Mor

Mor 9

12.9.2018 14:06

Jaké tři roky, vždyť byla dvojka a upřímně řečeno nic silnějšího zatím nepotřebuju. Spíš je málo apek upravených na TV

Uni

uni -191

12.9.2018 14:17

Mor: Ne, nebyla žádná dvojka. Dvojka by byla nástupnická verze. V roce 2017 byl refresh. Něco jako když Sony vydá Slim verzi Playstation, je to stejná konzole, ale v jiném šasi, příp. tomu něco odeberou (což btw. potkalo i Shield TV). Sony jasně řeklo, že nástupce není v plánu.

MartinP

Martin Prokop 9

12.9.2018 15:05

O TV se relativně stará, o tabletu už ne. Myslím že čas pokročil abylo by dobré uvést něco novějšího hardware odpovídá roku 2015

RSS (komentáře k článku)