Chytré hodinky s Wear OS budou o dost rychlejší. Qualcomm představil nové čipsety

wear os procesor

Dnes společnost Qualcomm oficiálně představila čipsety pro nositelnou elektroniku – Snapdragon Wear 4100 a 4100+. Na základě modelového označení se zdá, že jsou oba čipsety založené na Snapdragonu 429. Co nového tedy nabízí?

Snapdragon Wear 4100 oficiálně

Snapdragon Wear 4100+ obsahuje mimo jiné také koprocesor Always-On (AON), který slouží pro úsporný režim. Standardní verze Snapdragon Wear 4100 je v podstatě identická až na to, že nemá koprocesor AON. Ten zvládne zobrazit až 64 000 barev (Wear 3100 pouze 16) a zvládne také nepřetržité sledování tepu, spánku, počítání kroků, alarmy a časovače.

Čipset je postaven na 12nm procesu a tiká v něm čtyřjádrový procesor s jádry Cortex-A53 na frekvenci 1,7 GHz. Grafickým čipem je Adren 504. Nechybí podpora až pro 750 MHz LPDDR3 paměti, eMMC 4.5 a překvapila nás také podpora až pro 16 MPx fotoaparát. Sice nemáme tušení, k čemu bude sloužit, ale třeba nás výrobci něčím překvapí. Nová generace těchto čipsetů má být až o 85 % výkonnější než Wear 3100. Co se týče konektivity, nechybí Wi-Fi a / b / g / n a Bluetooth 5.0. Platforma je určena pro systémy Wear OS od společnosti Google a vůbec prvními hodinkami s novým čipsetem mají být Mobvoi TicWatch Pro 3.

Zkoušeli jste někdy Wear OS?

Zdroj: gsmarena.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním telefonem byl iPhone 3G. U Applu zůstal dodnes, ovšem zajímají ho i ostatní technologie, mezi něž patří i Android. Rád sportuje a v… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)