Uživatelé Wear OS se mají na co těšit. Qualcomm ukázal své novinky

wear os nový čipset

Po mnoha spekulacích a oficiálních upoutávkách nyní společnost Qualcomm oficiálně představila dva nové čipsety pro chytré hodinky. Jedná se o přímé nástupce čipu Snapdragon Wear 4100+, avšak neoznačuje se jako Snapdragon Wear 5100, jak se předpokládalo, nýbrž jako Snapdragon W5 Gen1, respektive Snapdragon W5+ Gen1. Co o nich v tuto chvíli víme?

Oba dva čipy jsou postavené na 4nm výrobním procesu a poskytují až 2x vyšší výkon oproti Snapdragon Wear 4100+ s tím, že u toho spotřebují pouze polovinu energie. Čip W5+ Gen1 dokáže zajistit až o 50 % vyšší výdrž baterie a to i díky spolupráci Googlu, který Qualcommu pomáhal s optimalizací pro systém Wear OS.

Jaké jsou mezi čipsety rozdíly?

Možná vám přijde divné, že Qualcomm představil rovnou dva nové čipy. Ty se v sobě odlišují hlavně v tom, že základní verze nedisponuje koprocesorem AON, který se stará o funkci Always-On. To znamená, že je určen pro zdravotnictví, ale třeba také seniory či děti, které tuto funkci oželí. Výkon zajišťuje v obou případech pětijádrový procesor s jádry Cortex-A53 a Cortex-M55. Stojí také za zmínku, že čipy podporují LPDDR4 paměti s frekvencí až 2133 Mhz.

Počítat můžeme také s podporou Bluetooth 5.3, Wi-Fi, GNSS či LTE. Zároveň se zmínilo, že Mobvoi a Oppo budou prvními výrobci, kteří přinesou na trh Wear OS hodinky s tímto čipem.

Koupíte si Wear OS hodinky s novým čipem?

Zdroj: GSMArena

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)