Menu

Nedostatek Snapdragonů 835 může ohrozit i telefon Xiaomi Mi6

Vypadá to, že další vlajkový model pro tento rok se bude muset smířit se Snapdragonem 821, a to kvůli nedostatku nového Snapdragonu 835. Jedná se o telefon Xiaomi Mi6, který by měl být již brzy odhalen.

Telefon Xiaomi Mi6 dostane dva různé procesory?

Samotné Xiaomi tuhle informaci zatím nepotvrdilo, nicméně stále více se mluví o tom, že Xiaomi Mi6 nedostane od začátku Snapdragon 835. A ono není zase tak těžké tomu nevěřit, úvodní várku procesorů si totiž pro sebe zamluvil Samsung pro Galaxy S8 telefony. Například i LG G6 má v sobě Snapdragon 821 z minulého roku. Výrobci mají dvě možnosti, buď čekat, jako třeba Sony se svým Xperia XZ Premium. Druhou možností je dostat svoji vlajkovou loď na trh dříve, ale s procesorem, který není nejvýkonnější.

Snapdragon 835

Každopádně ti, kteří plánovali koupi Mi6 se Snapdragonem 835, nemusí zoufat. Společnost údajně plánuje i variantu s novějším procesorem. Může se například jednat o podobný krok jako u OnePlus 3 a OnePlus 3T. Představení Xiaomi Mi6 se pravděpodobně dočkáme 6. dubna, podle spekulací se máme těšit na normální verzi a také Edge verzi se zahnutým displejem.

Xiaomi telefony a příslušenství můžete zakoupit na Beryko.cz.

Vidíte problém v tom, že Snapdragon 835 je několik měsíců v podstatě exkluzivní pouze pro Samsung?

Zdroj: androidauthority.com.

 

Komentáře

Uni

uni -190

20.3.2017 9:03

Kde se vlastně potvrdilo, že současný stav je v důsledku nedostatku SoC a ne jako smlouva mezi Qualcommem a Samsungem?

DeX.DC

21.3.2017 12:46

Business je Business a pokud Samsung uzavrel dohodu s Qualcommem, tak jeho strategie vysla na jednicku. Nove mobily predstaveny se starym SoC a jen jeden model s novym.

RSS (komentáře k článku)