Snapdragon 775 velký skok pro Pixel 6 a celou střední třídu?

Snapdragon 775 pixel 6

První únik specifikací očekávaného čipu Snapdragon 775 nám dává tušit, že tato novinka letos udělá pěkný vítr ve střední třídě chytrých telefonů. Nástupce velmi oblíbeného Snapdragonu 765 letos přijde s velkými změnami. Telefony střední třídy budou tak letos nejspíš opravdu stát za to. Jak může Snapdragon 775 vylepšit letošní Pixel 6?

Qualcomm Snapdragon 765 se stal jedním z nejpopulárnějších čipsetů posledního roku. Tento čip tak trochu přispěl ke vzniku kategorie prémiové střední třídy smartphonů. Jejichž typickým zástupcem je například Pixel 5. Mnoho uživatelů už neprahne každý rok po nejrychlejším procesoru, protože většina současných smartphonů má výkonu na rozdávání. Kategorie prémiové střední třídy tak nabízí výbornou výbavu, ale s použitím méně výkonné řady čipsetů Snapdragon 700. Díky tomu je možné telefony nabídnou za mnohem příznivější cenu.

Nový Snapdragon 775 by měl přinést specifikace podobné novému čipu Snapdragon 870. Čip má být vyroben 5nm výrobní technologii a obsahovat výpočetní jádra řady Kryo 600. Mezi další schopnosti patří záznam videa ve 4K při 60FPS, 3200MHz LPDDR5 RAM, WiFi 6E, podpora dvoukanálového uložiště USF 3.1 nebo 5G s podporou milimetrových vln. Celkově se tak zdá, že nový Snapdragon 775 se bude mnohem více blížit řadě Snapdragon 800 než jeho předchůdce. Letošní Google Pixel 6 a další telefony z prémiové střední třídy, tak májí díky čipu Snapdragon 775 zaděláno na ještě lepší poměr ceny a výkonu.

Jak se těšíte na letošní Google Pixel 6?

Zdroj: androidcentral

Petr Ludvík
O Autorovi - Petr Ludvík

Se smartphony jsem začal v roce 2004. Můj první Android byl T-Mobile G1 (2009). Vystřídal jsem většinu telefonů Google Nexus a Pixel. Posledních deset let… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)