Snapchat přichází s vlastními brýlemi a se změnou názvu

snapchat

V posledních letech vznikly nositelnosti všeho druhu. Výrobci přišli s hodinkami, náramky a objevily se dokonce i brýle, ve kterých se angažoval především Google. Tento projekt se v posledních měsících odmlčel a Google zcela zastavil prodej brýlí. Google Glass se tak nedají považovat za moc úspěšné. Ostatní výrobci se snažili přijít s vlastním řešením a mezi ně se nově zařazuje i Snapchat, který přichází se svou verzí chytrých brýlí.

Snapchat brýle budou hlavně natáčet

Jedná se tak o první hardwarový produkt od firmy, která je známá především díky své sociální síti. Možná i proto mění název ze stávajícího Snapchat na kratší Snap. Brýle budou schopny natáčet desetiminutová videa, pomocí kamer umístěných v rozích brýlí. Tyto kamery se aktivují tlačítkem na straně brýlí. Kamerám budou pomáhat přisvětlovací diody. Zajímavostí je, že videa budou v kruhovém formátu. Výsledná videa samozřejmě půjdou sdílet právě na Snapchatu neboli Snapu. Samotné sdílení se ale bude muset provést pomocí mobilního telefonu. Nicméně výhodou je, že brýle umožňují spárování s telefonem, a tak případné sdílení bude otázkou pár vteřin.

snapchat-glasses-snapchat-spectacles-2

K neúspěchu předurčila Google Glass velmi vysoká cena, která mohla potenciální kupce odrazovat. Jsou na tom brýle od Snapchatu podobně? Záleží, kolik jste ochotni za novinku zaplatit. Každopádně cena je stanovena na 130 dolarů. Je tedy celkem přijatelná. Úspěch nicméně bude záležet na tom, zdali se uživatele podaří přesvědčit od konvenčního natáčení snapů k natáčení brýlemi. V tomto směru jsme spíše skeptičtí.

A jaký máte názor vy? Natáčeli byste pomocí brýlí?

Zdroj: androidauthority.comwsj.com.

Jan Vitásek
O Autorovi - Jan Vitásek

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)