TOPlist

SMS Backup + – již nikdy nepřijdete o své SMS

SMS-Backup+

Často měníte mobilní telefony či se jen bojíte o svůj soubor SMS zpráv, který se za měsíce používání mobilního telefonu nahromadil? Máme pro vás řešení – s aplikací SMS Backup + je záloha textových zpráv skutečnou hračkou a již nikdy se nemusíte bát, že byste o své zprávy přišli.

SMS Backup +

Uživatelské rozhraní

Samotná aplikace funguje spíše na pozadí či na zavolání a po úvodním nastavení se již většinou zaměříme pouze na jediné tlačítko – Zálohovat. Nemůžeme tedy očekávat, že bychom se v případě SMS Backupu + dočkali propracovaného a složitého uživatelského rozhraní. Naopak – aplikace nám umožní nastavit pouze několik možností a v tomto prostředí se zorientuje skutečně každý.

SMS-Backup+ (12)

Nastavení zálohy

V předchozím odstavci jsme zmínili nutnost počátečního nastavení, tak pojďme na něj. Na úvodní obrazovce přejděme na volbu Připojit a následně vyberme Google účet, kam budeme naše data chtít zálohovat. Telefon zjistí, že si testovaná aplikace žádá o povolení přístupu k vaší poště, což potvrdíme. Pokud se vše zdaří, aplikace se nás rovnou zeptá, zda chceme zálohovat všechny současné zprávy v tomto telefonu. Potvrzujeme volbou Zálohovat. V této chvíli začne zálohování, které bude trvat nějakou dobu. Ta je samozřejmě závislá na tom, kolik SMS zpráv se ve vašem přístroji ukrývá. Další zálohy jsou již bleskové – zálohují se pouze nové zprávy. O průběhu nás aplikace informuje dokonce v notifikační liště.

SMS-Backup+ (11)

Detailnější nastavení zálohy nám zpřístupní sekce Pokročilé nastavení. Právě zde můžeme zvolit, zda se budou zálohovat jen SMS, nebo třeba i MMS, výpisy telefonních hovorů či WhatsApp.

SMS-Backup+ (8)

Automatická záloha

Pokud se nechceme o zálohování starat, můžeme využít šikovného pomocníka, který to za nás bude pravidelně provádět. Stačí zatrhnout volbu Automatická záloha a stejnojmennou volbou tuto funkci detailněji nastavit. Můžeme zde nastavit interval, kdy se budou zprávy zálohovat a také určit, zda se může zálohovat i pomocí datového připojení, nebo jen Wi-Fi.

SMS-Backup+ (5)

Obnova a přístup k zálohovaným zprávám

Pokud nastane situace, kdy potřebujeme zálohované zprávy dostat zpět do zařízení, SMS Backup + je nám opět zdatným pomocníkem. Jednoduše stačí aplikaci opět nainstalovat, zvolit volbu Připojit, zvolit správný Google účet (tam, kam jsme zálohovali naše data) a přejít na volbu Obnovit. Změny by se měly okamžitě projevit.

K zálohovaným datům máme samozřejmě přístup po celou dobu – sídlí na našem Google účtu. Jednoduše se tedy přihlásíme na GMail a mezi kategoriemi nyní nalezneme také SMS, Call log či MMS.

Všechna data jsou v bezpečí na našem Google účtu Všechna data jsou v bezpečí na našem Google účtu

Závěr

Závěr je dnes velmi prostý – aplikace dělá přesně to, co autoři slibují, a zvládá to bravurně. Po úvodním nastavení se již o zálohy nemusíme ani starat, vše probíhá automaticky. Své SMS (a další data) nalezneme na vyplněném Google účtu, kde budou vždy dostupné a již se nám tedy nestane, že o něco přijdeme. Rozhraní aplikace je velmi jednoduché a intuitivní, navíc za instalaci a používání nezaplatíte ani korunu. Za zkoušku SMS Backup + rozhodně stojí.

SMS Backup+
SMS Backup+

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (16)