TOPlist

Smartwatch DZ09: Testujeme chytré hodinky za 400 Kč (video)

smartwatch dz09 2

Cena chytrých hodinek dnes atakuje i hranice 10 tisíc korun, což je více než některé vybavené smartphony. Dnes jsme se ale rozhodli otestovat hodinky Smartwatch DZ09, které nestojí ani 4 stovky. Podíváme se na ně v prvním pohledu.

Smartwatch DZ09: Za málo peněz odvážná výbava

Velmi levné hodinky Smartwatch DZ09 jsme pořídili v čínském obchodě za cca 380 Kč, o této akci jsme vás informovali v našem seriálu 5 tipů na zajímavé zboží z čínských obchodů. Nečekáme, že tyto hodinky půjdou po krku dražším modelům, ale byli jsme i my sami tak trochu zvědaví, co za tu cenu nabídnou.

Papírově je to velmi dobré – 1,56″ LCD displej, fotoaparát, reproduktor, mikrofon, slot pro paměťovou kartu i možnost fungování bez telefonu díky slotu pro MicroSIM kartu. Jistě cítíte, že takovou výbavu může závidět kdejaký model s cenovkou přes 5 000 Kč. Jediné, co postrádáme, je senzor srdečního tepu na spodní straně.

smartwatch dz09

Vlastní systém a slabá výdrž na jedno nabití

Na Android Wear můžeme rovnou zapomenout. Systém hodinek je spíše podobný mobilním telefonům, i když notifikační lišta chybí. K dispozici je sada zajímavých aplikací, bohužel se stažením dalších bude problém – zkrátka vývojáři se dnes soustředí spíše na Android Wear či Tizen.

Hodinky máme sice velmi krátce, i tak jsme si ale všimli, že na slunci mají špatnou viditelnost. Kdo by to ale nečekal za danou cenu, že? Špatně je na tom i výdrž na jedno nabití, kdy hodinky vydrží v průměru jen jeden den intenzivního používání. To vše si ale podrobněji vyzkoušíme až v plnohodnotné recenzi.

Smartwatch DZ09 – první pohled

Smartwatch DZ09 - první pohled

Chytré hodinky pro úplné začátečníky

Smartwatch DZ09 se hodí podle nás pro začátečníky. Nemyslíme teď uživatele s nízkými znalostmi, ale skutečně uživatele, kteří s chytrými hodinkami začínají. Za malou investici si totiž mohou vyzkoušet koncept chytrých hodinek a poté se rozhodnout, zda se jim nákup dražšího a lepšího modelu vyplatí.

Zaujaly vás chytré hodinky Smartwatch DZ09?

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (30)