LG SmartThinQ Sensor: Jak na chytrou domácnost?

lg-smartthinq-sensor-uvod

Nedávno jsme psali o tom, jak si z každého automobilu udělat chytré auto. Samozřejmě to nikdy nebude možné provést úplně, ale jen z určité části. Nyní se podíváme na to, jak udělat chytrým téměř každý domácí spotřebič.

Společnost LG představila drobné zařízení, které můžete připojit v podstatě k libovolnému domácímu spotřebiči, jakým je třeba pračka, klimatizace nebo lednice, a sledovat jeho stav nebo ho i na dálku ovládat. Jmenuje se SmartThinQ Sensor a pomocí několika senzorů sbírá data, které pak pomocí domácí sítě WiFi odesílá do aplikace ve vašem smartphonu.

LG SmartThinQ Sensor

Takové zařízení nabízí ohromné množství způsobů využití. Například si můžete nastavit klimatizaci doma nebo v kanceláři ještě dříve, než tam vůbec dojdete. Nebo si můžete nechat zaslat notifikaci, když vaše pračka dopere. Jelikož je zařízení senzory doslova nabité, můžete sledovat opravdu hromadu událostí a aktivit, jako například počet otevření dvířek ledničky. A možnosti nekončí. Spíše záleží na tom, jaké uplatnění najde pro senzor sám jeho majitel. Všechno je pak ovladatelné pomocí zmíněné aplikace a přehled tedy neztratíte ani na dovolené.

Cenu, za kterou se bude SmartThinQ Sensor prodávat zatím výrobce neoznámil. A zmíněny zatím nebyly ani trhy, na kterých se bude zařízení prodávat. Jisté ale je, že zařízení si budou moci osahat a vyzkoušt návštěvníci veletrhu IFA 2015, který doslova buší na dveře. Třeba se nějaké informace dozvíme právě odsud.

Zdroj: Connectedly

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (12)

+ Přidat článek

Další zajímavosti

+ Přidat článek