Smartphony negativně ovlivňují náš sexuální život, dokázal průzkum

sleep_texting

Ke konci pracovního týdne si pojďme ukázat jednu zajímavou zprávu, která slouží spíše k zamyšlení. Moderní technologie jsou dnes všude kolem nás a smartphony, tedy kapesní počítače, výrazně usnadnily spoustu každodenních činností. Jistě s námi bude mnoho uživatelů souhlasit, že do značné míry zlepšily náš osobní život. Mají ale smartphony pouze pozitivní dopad na lidskou společnost? O tom se dá pochybovat. V této oblasti o sobě hodně dala vědět společnost Durex, která stojí za výrobky usnadňující sexuální život. Ve svém poutavém videu totiž poukázala na fakt, že moderní technologie zasahují do našeho sexuálního soužití s partnerem a negativně jej ovlivňují. Detailnější průzkum provedla Durhamská univerzita (zadavatelem byla společnost Durex), která do průzkumu zařadila 30 vybraných dobrovolníků. Výsledky byly opravdu zajímavé, i když ne úplně překvapivé.

smartphony sexuální život
  • 40 % lidí (12 z 30) odložilo sex kvůli technologii (většinou kvůli telefonům, ale v několika případech i kvůli tabletům/laptopům).
  • Třetina (10 z 30) účastníků zvedla telefon během sexu.

Účastníci testu si uvědomují, že v ložnici často sdílí jednu postel, ale přitom žijí ve dvou odlišných světech – každý je pohlcen virtuálním světem mobilních telefonů. Durex zdůraznil, že řešení je velmi jednoduché – mobilní telefon či jiné zařízení zkrátka vypnout a věnovat se v těchto chvílích jen a pouze svému partnerovi. Dokážeme to? To už je na každém. Zmiňovaný průzkum zahrnoval podle nás příliš malé množství na to, aby se z toho dala vyvodit globální katastrofa, ale i vy sami si nyní můžete položit otázku, zda pozorujete podobnou skutečnosti také u sebe či svého partnera.

zdroj: tisková zpráva, dro.dur.ac.uk

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

pokin-top

Aplikace Pokin – jak kvalitní jste milenec?

Aplikace Jan Dolejš Jan Dolejš
3 min. uložit na později

Komentáře (16)