Smarpthony Nokia slaví úspěch: Prodávají se lépe než ty od HTC, Google nebo Sony

smartphony nokia prodeje

Smartphony Nokia se v minulém roce dočkali velkého restartu, o který se postarala společnost HMD Global. A jak nyní ukázaly prodeje, restart to nebyl vůbec špatný. Nokia telefony se prodávaly tak dobře, že na ně nestačily ani společnosti jako HTC, Sony, Google, Lenovo nebo OnePlus. Všechny tyto společnosti prodaly v posledním čtvrtletí méně telefonů než HMD Global.

Smartphony Nokia dokázaly prorazit, špička trhu je však daleko

Vzestup Nokia telefonů zní na první pohled dobře, nicméně stále si je dobré uvědomit, že jsou v celkovém světovém podílu prodaných telefonů až na jedenáctém místě s jedním procentem. Na Samsung, Huawei nebo Apple mají ještě co dělat. V minulém čtvrtletí se prodalo 4,4 miliónu chytrých telefonů Nokia.

Zajímavé je také to, že se HMD Global hodně rychle přibližuje k nejlepšímu čtvrtletí, které zažila Nokia pod Microsoftem. To se stalo v roce v Q4 2014, kdy Microsoft prodal 10,5 miliónu telefonů.

Tento rok chystá HMD Global opět několik zajímavých telefonů, Nokia 6 2018 už jsme mohli vidět, očekává se, že na veletrhu MWC se představí rovněž nový telefon. Později tento rok bychom se měli dočkat také telefonu Nokia 9 s minimálními rámečky a speciálním fotoaparátem.

Co zatím říkáte na restart Nokia telefonů? Myslíte, že bude HMD Global stoupat nahoru?

Zdroj: theverge.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)