Videonávod: Bezpečné odemykání pomocí Smart Lock

Úvodní obrázek k bezpečnému odemykání pomocí Smart Lock

Systém Android má celou řadu šikovných, ale i stejně šikovně ukrytých funkcí. Jednou z nich je Smart Lock. Ten mimo jiné umožňuje odemykat zařízení třeba NFC tagem nebo přes bluetooth. Velice návykové a užitečné.

Jak jste si jistě všimli, naše redakce jde s dobou, a tak se vám snažíme zprostředkovat zážitky všemi možnými kanály. Přenos pachů je sice zatím jen v South parku, ale přenos videa je zcela běžný. I já chci přispět svojí troškou do mlýna a tady je můj první videonávod.

Smart Lock – překvapivě chytrý zámek

V novějších verzích systému Android je funkce s příznačným názvem “Smart Lock”, která umožňuje bezpečně odemykat zařízení za určitých podmínek:

  • Při nošení na těle (tohle upřímně nedoporučujeme, není to tak bezpečné, jak by se mohlo zdát)
  • Na určitých místech (podle Wi-Fi sítí a GPS)
  • Při připojených zařízeních
  • Pokud rozpozná váš obličej
  • A v anglické verzi i dle vzorku hlasu

Dnes si ve videonávodu ukážeme prakticky, jak používat funkci “Důvěryhodná zařízení”. Funguje to prostě tak, že když máte připojené takové zařízení, telefon jednoduše odemknete a to bez nutnosti zadávat heslo či PIN telefonu.

Videonávod: Důvěryhodná zařízení pomocí Smart Lock

Videonávod: Důvěryhodná zařízení pomocí Smart Lock

Sám to používám a už jsem si na to zvykl. Hodně mně to pomáhá v každodenním používání. Kupříkladu když mám aktivní a připojené handsfree, je Smart Lock zapnutý a já nemusím pokaždé zadávat celé odemykací heslo. Je to i bezpečné, protože když handsfree není připojené, musím heslo zadat jako obvykle.

Poznámka k videonávodu:

Videonávod je tvořen primárně pro nevidomé, a tak nejen leccos uvidíte, ale i uslyšíte. Všimněte si třeba zeleného zvýraznění prvku, který má právě focus, uslyšíte i to, co vidíte na obrazovce. Video se kvůli tomu o trošičku protáhne, ale snad mi to odpustíte. Takovýto univerzální návod je použitelný opravdu pro všechny, včetně nás nevidomých.

PŘIJDE VÁM TENTO NÁVOD UŽITEČNÝ?

Michal Rada
O Autorovi - Michal Rada

Je odborníkem v oblasti e-governmentu a využívání informačních technologií ve veřejných službách na národní i evropské úrovni. Je také architektem EG. Kromě toho se věnuje… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (15)