Služba Google Play Music oficiálně končí. Přehrávání hudby se vypíná

konec google play music

Tak jsme se bohužel dočkali, služba Google Play Music oficiálně končí. První uživatelé hlásí to, že jím aplikace přestala fungovat a Google jím nabízí pouze přechod na YouTube Music anebo případně možnost stáhnout si knihovnu s písničkami, které byly dříve zakoupeny. Vypínání pravděpodobně probíhá podle regionů, protože v Česku nám aplikace i webová služba Hudby Google Play stále funguje. Otázka je ale jak dlouho.

Služba Google Play Music oficiálně končí po devíti letech

Upozornění o konci Google Play Music se na webu i v aplikaci objevuje již několik měsíců. Stále ale šlo kliknout na tlačítko „Teď ne“ a mohli jste bez problémů pokračovat do aplikace. Nově už uživatelé tohle tlačítko neuvidí. Místo něj je k dispozici jen možnost přenosu skladeb na YouTube Music, anebo případně správu vlastní knihovny. Po omezenou dobu si ještě budete moct písničky z knihovny stáhnout.

Bohužel náhrada v podobě YouTube Music má stále daleko do ideální podoby a určitě se stále nedá říct, že by YouTube Music obsahoval známé funkce z Google Play Music. Bohužel některých se ani nedočkáme, protože se Google vydal úplně jiným směrem. Namísto specializované služby pouze pro hudbu se tvoří podivný mix, který se čím dál tím více propojuje s klasickým YouTube.

YouTube Music
YouTube Music

Používali jste Google Play Music? Na jakou streamovací službu jste přešli?

Zdroje: androidpolice.com, gsmarena.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)