Menu

Služba Google Lens se rozšiřuje do všech telefonů

Služba Google Lens pro rozpoznávání objektů se v minulém roce objevila na Pixel telefonech. Časová exkluzivita ale tímto dnem končí a Google se tuto službu rozhodl rozšířit na všechny Android a iOS telefony.

Služba Google Lens bude součástí Google Fotek i Asistenta

Společnost Google dnes oznámila, že v následujících týdnech se Google Lens rozšíří všem uživatelům aplikace Google Fotky. Jsou tu ale dvě podmínky, jednak uživatel musí mít nainstalovanou poslední verzi aplikace Google Fotky a pak také musí mít telefon přepnutý v angličtině, protože služba Lens je propojena s Asistentem Google.

U několika vlajkových modelů bude tato služba dostupná přímo z Asistenta Google, zatím není přesné jasné, na které vlajkové modely to bude, nicméně je to rozhodně plus, protože jak jsme si sami mohli Google Lens vyzkoušet, tak v Asistentu je mnohem rychlejší, a to i třeba kvůli tomu, že není potřeba objekt pro rozpoznání vyfotografovat. Jak dobře na tom zatím je Google Lens s rozpoznáváním objektů, si rovněž můžete přečíst v našem článku. Rozhodně má našlápnuto k tomu, aby se stala velmi oblíbenou službou.

Google Assistant
Google Assistant
Developer: Google LLC
Price: To be announced
Google Photos
Google Photos
Developer: Google LLC
Price: Free

Vyzkoušíte si Google Lens, nebo vás tato služba neláká?

Zdroj: gsmarena.com

 

Komentáře

PetrBanda

PetrBanda 0

23.2.2018 22:25

Až na tu třetí fotku s Prague astronomical clock v Brně docela dobrý :D

Daevis

David TrlicaRedaktor 23

23.2.2018 22:55

Pražský orloj je tam ukázaný jako příbuzné téma k tomu brněnskému “orloji”. Služba Lens poznala, že se tato krásná plastika nachází na náměstí Svobody. :)

Stormer

Stormer 0

24.2.2018 10:14

To jen aplikace ukazuje, jak maji spravne hodiny vypadat

V6ak

v6ak 9

24.2.2018 13:54

Když se podívám na Google Assistant v Google Play, píše mi “This item isn’t available in your country.” Telefon mám v angličtině (US), ale evidentně to nestačí.

GeorgeZeman

GeorgeZeman 0

27.2.2018 23:33

v6ak Na Galaxy S7 Edge s rootem a Magisk manager jsem nainstaloval přes Magisk modul Google Assistant Enabler. Po restartu mobilu mi jde normálně z GP stáhnout a nainstalovat. Jen neumí česky :-(

RSS (komentáře k článku)