TOPlist

Skutečný Pokéball: vybavte se na lov Pokémonů speciálním ovladačem

pokeball_ico

Zhruba měsíc a půl poté, co hra Pokémon Go začala úspěšně dobývat svět, se objevují první produkty, které se snaží svézt na vlně popularity. Zmínit v tomto směru můžeme například nejrůznější (zpravidla neznačkové) power banky s obrázkem Pokémona. Nutno konstatovat, že mnohé z nich jsou tak trochu absurdní, což ostatně bude pro mnohé i ten, o kterém bude řeč v následujících řádcích – skutečný Pokéball.

Opravdový Pokéball

Tým, pracující pod značkou GamerReality, navrhl a sestavil skutečný Pokéball, který slouží jako dálkový herní ovladač ke hře Pokémon Go. Zařízení se z části skládá z herního ovladače Nintendo Wii, nezbytnou součástí pak je tenisový míček. Kinetický ovladač přenáší pohyb míčku na obrazovku zařízení, kde trajektorie kopíruje směr a rychlost hozeného Pokéballu. Nejlépe je celý princip pochopitelný z následující animace.

Jak funguje skutečný Pokéball? (pokud se animace nespustí, klepněte na obrázek) Jak funguje skutečný Pokéball? (pokud se animace nespustí, klepněte na obrázek)

Funguje to stejně, jako rozpoznávání obličejů na SnapChatu. Pomocí fotoaparátu spolu s daty ze senzoru zrychlení a detekce přes Bluetooth lze do hry projektovat provedené akce. Míček je vyroben z měkké gumy, takže by měl být bezpečný i v případě, že jím někoho zasáhnete. Současně s tím ale slibuje také odpovídající odolnost.

Hodem, nebo gestem

Pokéball můžete buď skutečně házet, nebo jím pouze naznačovat pohyb, který je následně interpretován jako virtuální hod. Ovládání gesty je vhodné pro uzavřené prostory, prostranství s větším počtem lidí či lov v blízkosti vodní plochy.

Míček lze ovládat pomocí gesta Míček lze ovládat pomocí gesta

Protože autoři nijak nespolupracují s Nianticem či Nintendem, nese jejich Pokéball oficiální název „Official Trainer Ball,“ tedy něco jako „oficiální míček pro trenéry.“ Ačkoli design produktu nápadně připomíná vzhled Pokéballů ve hře Pokémon Go, na Kickstarteru je záměrně prezentován jen jako „revoluční herní ovladač pro nejlepší hru na světě.“ Také veškeré další texty se viditelně vyhýbají použití jakýchkoli chráněných značek: „Všichni víme, jak úžasná je tato aplikace. Jediná věc, která jí chybí, je hmatatelný míček pro jejich lov.“

Zastoupí i malou power banku

Asi každý lovec Pokémonů potvrdí, že hra je velice náročná na baterii telefonu. Přidanou hodnotou tohoto míčku je, že může fungovat jako power pack. Údajně zvládne nabít zařízení dvakrát až třikrát, autoři však nikde nezmiňují kapacitu akumulátoru.

Zastoupí i malou power banku Zastoupí i malou power banku

Kdy, kde a jak Pokéball získat?

Autoři zatím sbírají finance na rozjezd sériové výroby na crowdfundingovém serveru Kickstarter. Jejich cílem je získat 25 000 dolarů (asi 600 000 Kč), přičemž zatím se podařilo získat zhruba desetinu. Do konce kampaně (29. září) však zbývá ještě 43 dní, takže šance na dotažení projektu do konce existuje.

A Kinetic Motion Controller for the #1 App in the World

A Kinetic Motion Controller for the #1 App in the World

Prvních tisíc sponzorů bude mít tento míček za cenu 35 dolarů (asi 840 Kč), bohužel do Česka je nutné počítat ještě s poštovným ve výši 15 dolarů (cca 360 Kč). Předpokládaný termín zahájení expedice je prosinec tohoto roku. Běžná maloobchodní cena je pak nastavena na 55 dolarů (asi 1320 Kč).

Co na tento herní ovladač říkáte? Líbí se vám? Připadá vám jako dobrý nápad? Podpoříte ho na Kickstarteru? Investovali byste více než tisíc korun, abyste mohli k lobu Pokémonů používat takový míček?

Zdroje: kickstarter.com, androidauthority.com.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

Karel Kilián je zkušený technický redaktor a copywriter s bohatou praxí v oblasti informačních a komunikačních technologií. Jeho kariéra začala na pozici prodavače, odkud postupně… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)