TOPlist

Školka v Chrudimi přišla o milion korun! Prý kvůli zákeřnému viru

virus mobil
  • V kyberprostoru se objevují nástrahy na každém rohu
  • Kromě podvodných SMSek řádí také zákeřné viry
  • Jeden takový měl mít na svědomí odcizení všech peněz školky

Digitální svět je plný nástrah a obezřetní musíme být prakticky neustále. Zatímco tisícům Čechů chodí SMSky s podvodnými odkazy, které se z jejich nepozornosti snaží vytěžit peníze, mobilní zařízení napadají viry. V lepším případě se jedná jen o otravný adware, v tom horším zvládne škodlivý kód vybílit bankovní účet.

Kvůli jednomu takovému údajně přišla o veškeré finanční prostředky školka v Pardubickém kraji. O případu, kterým se nyní zabývá policie, informoval zpravodajský list iDnes.cz a server Chrudimské noviny. Z bankovního účtu Mateřské školy Svatopluka Čecha v Chrudimi se mělo vytratit přes milion korun, prý kvůli viru v osobním chytrém telefonu její účetní.

Budova MŠ Svatopluka Čecha

Peníze měly být použity mimo jiné na nové cesty u hřiště na školní zahradě, namísto toho však částka čítající jeden milion a 80 tisíc Kč údajně skončila v rukou podle všeho zatím neznámých útočníků. O tom, že vinu nese vir, informoval starosta města Chrudim František Pilný na jednání zastupitelstva.

„Ve věci jsme zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku a podvodu,“ uvedla policejní mluvčí Dita Holečková.

Ředitelka mateřské školy se odmítla k situaci vyjádřit, webu iDnes.cz pouze sdělila, že je situace v šetření. Účetní, která napadený bankovní účet spravovala, se zavázala k tomu, že chybějící peníze zaplatí. Zastupitelstvo města se rozhodlo využít část svého rozpočtu k uhrazení nákladů na vylepšení školní zahrady.

Bylo už některé z vašich zařízení napadeno virem?

Zdroje: iDnes.cz, Chrudimské noviny

Adam Kurfürst
O Autorovi - Adam Kurfürst

Adam studuje na gymnáziu a technologické žurnalistice se věnuje od svých 14 let. Pakliže pomineme jeho vášeň pro chytré telefony, tablety a příslušenství, rád se… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)