Skládací telefony budou skutečností. Motorola získala exluzivního partnera 3D Systems

phonebloks-hw

Je to už téměř měsíc, kdy jsme vás naposledy informovali o projektu Ara. Jde o projekt společnosti Motorola, která se spojila se skupinou zakládající koncept Phonebloks, tedy koncept otevřených hardwarových ekosystémů, nebo pokud chcete “lego skládacích telefonů”. Toto partnerství začíná přinášet první výsledky. Jde o spojení Motoroly se společností 3D Systems, která se tak stala exkluzivním hardware partnerem.

Phonebloks – The next step

Phonebloks - The next step

3D Systems je firma zabývající se 3D tiskem. Za cíl si dává vytvořit nový koncept 3D tisku součástek pro Ara smartphony, čímž vytvoří naprosto novou technologii. Tato technologie bude určená výhradně smartphonům Motorola a jde tedy o exkluzivní partnerství. Zde si můžete přečíst oficiální prohlášení koncernu Motorola, konkrétně Senior Viceprezidentky a ředitelky skupiny Motorola’s Advanced Technology and Projects Reginy Dugan:

Při projektu Ara jsme si položili otázku, jak přinést benefity otevřeného hardwarového ekosystému a možnosti změny součástek šesti miliardám lidí po celém světě? Vyžaduje to technické vymoženosti v oblastech, jakými jsou pevnost materiálu, nebo tisk součástek s vodivým atramentem pro antény. Tyto vymoženosti musí být navíc podpořené rychlostí a objemem výroby, což je důvod, proč jsme se spojili s 3D Systems.

Samozřejmě samotné partnerství s 3D Systems neznamená, že bychom se “lego smartphonů” měli dočkat v brzké době. Určitě jde však o velký krok vpřed a věříme, že by se první zařízení mohly v prodeji objevit na přelomu let 2014/15.
Zdroj: AndroidAuthority

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (37)

+ Přidat článek

Další zajímavosti

+ Přidat článek