Proč Singapur platí občanům za používání Apple Watch?

singapure apple watch

Singapur plánuje aktivně motivovat svoje občany, aby se starali o své zdraví. Jedná se pravděpodobně o první projekt svého druhu, kdy stát takto plánuje využít moderní technologie. Jaké podmínky obyvatelé Singapuru musí splnit a kolik si takto s Apple Watch mohou vydělat?

Vláda Singapuru a Apple se spojili za účelem vytvoření zdravotního programu pro občany ostrovního státu. Apple Watch ve spojení s aplikací LumiHealth v iPhonu budou sledovat a odměňovat uživatele za dosažení jednotlivých úkolů stanovených v aplikaci. Ve formě odměn a poukázek si takto budou moct občané Singapuru přijít v přepočtu až na 6300Kč. Aplikace nabídne i personalizované poradenství nebo připomenutí zdravotních prohlídek. Tato iniciativa je součástí širšího programu „Chytrý národ“ v rámci kterého v Singapuru zkoumají, jak využít moderní technologie ke zlepšení života v zemi. Celý program má být postaven s důrazem na bezpečnost a soukromí. Program má trvat dva roky a začíná už letos v říjnu.

Podobné iniciativy budou v budoucnu pravděpodobně čím dál častější. Například na platformě Wear OS od Google by jistě bylo možné postavit specializovanou zdravotní elektroniku. Vytvořenou přímo na míru potřebám zdravotnictví nebo zdravotních pojišťoven. Otázkou zůstává, jestli jde o správný vývoj ke zdravější populaci nebo nakročeni k dystopické budoucnosti, kdy stát kontroluje životy svých občanu.

Co by vás přesvědčilo zapojit se do podobného programu?

Zdroj: Bloomberg

Petr Ludvík
O Autorovi - Petr Ludvík

Se smartphony jsem začal v roce 2004. Můj první Android byl T-Mobile G1 (2009). Vystřídal jsem většinu telefonů Google Nexus a Pixel. Posledních deset let… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)