Přes Signal už si můžete zavolat s opravdu širokou rodinou

Signal skupinové hovory limit 40

I když je na tom mobilní komunikátor Signal velmi dobře se zabezpečením a ochranou uživatelských dat (dokonce i podle FBI), oproti některým velkým konkurentům má přece jen trochu omezenější funkce. Nutno ale říct, že hlavně po úprku lidí z WhatsAppu mimo jiné právě i do Signalu, se vývojáři snaží co nejrychleji největší rozdíly v šikovných vychytávkách smazávat. Případně je i předbíhat. Nyní přicházejí na řadu skupinové hovory, u kterých už aplikace oficiálně nabídne zvýšený limit čtyřicet účastníků naráz.

Novinku oznámila služba na Twitteru s vysvětlením, že plány na toto rozšíření (z původních maximálně osmi účastníků hovoru) byly již dříve. Vývojáři ovšem museli nuceně opustit původní open-source řešení pro šifrované spojení, které údajně nešlo rozšířit. Poslední měsíce tedy pracovali na vlastním.

Signal Private Messenger
Signal Private Messenger

Jak je na tom teď Signal v tomto ohledu v porovnání s nejbližší konkurencí? WhatsApp je zatím na maximální hranici osmi volajících, takže ten byl nyní pokořen. Překonat Telegram bude jiný oříšek, jelikož jeho horní hranicí je tisíc účastníků. Nicméně i Signal by vám teď mohl na velký rodinný hovor stačit.

S kolika maximálně lidmi si z mobilu běžně voláte?

Zdroj: apolice

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)